Yatırım yapmaya başla!

Spotify’ın Premium Pakete Geçiş Öncesi Ücretsiz Deneme Süresi Uzatıldı

Çevrimiçi müzik servisi Spotify’ın Premium paketi satın almadan önceki ücretsiz deneme süresi 3 aya çıkarıldı.
Spotify’ın Premium Pakete Geçiş Öncesi Ücretsiz Deneme Süresi Uzatıldı

Gelişen teknoloji ve internet kullanımının yaygınlaşması ile beraber kullanıcıların müzik dinleme alışkanlıklarında büyük değişiklikler yaşandı. Günümüzde çevrimiçi müzik servisleri kullanımda ve aboneler aylık ücretleri karşılığında bu hizmetlere erişim sağlayabiliyor. Bu uygulamaların başında Spotify’ın geldiğini söyleyebiliriz. İsveç merkezli dijital müzik servisi toplamda 230 milyondan fazla kullanıcıya ulaşıyor. Bu kullanıcıların 100 milyondan fazlası ise Premium paket abonesi.

Premium paket kullanıcıları Spotify’ın sunmuş olduğu pek çok ayrıcalıktan yararlanabiliyor. Bunların başında reklamsız kullanım deneyimi geliyor. Diğer ayrıcalıklara değinecek olursak şarkıları indirme, çevrimdışı dinleme ve Aile paketi ile çoklu kullanım seçeneği olmakta. Şirket geçtiğimiz günlerde Aile Paketi için ebeveyn uygulamasını kullanıma sunacağını duyurmuştu.

Müzik servisi sürekli yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor ve Premium kullanıcılarına yeni ayrıcalıklar sunuyor. Son haber ise daha önce Premium abone olmamış kullanıcıları ilgilendiriyor. Şirket almış olduğu karar ile ücretsiz deneme süresini çıkardığını duyurdu.

Premium için Ücretsiz Deneme Süresi Uzatıldı

Premium için Ücretsiz Deneme Süresi Uzatıldı

Spotify’da kullanıcıların halen önemli bir kısmı ücretsiz abonelik paketini kullanıyor. Uygulamanın ücretli kullanıcısı her geçen gün artış gösteriyor ve Spotify bu sayıyı daha da yukarı çıkarmak için çeşitli kampanyalar düzenliyor. Bugüne kadar Spotify’da Premium abone olmak için başvuran kullanıcılar 30 gün ücretsiz olarak bu deneyimi yaşayabiliyordu. Bu süre içerisinde memnun kalmazlar ise aboneliklerini iptal ettiriyor ya da bir sonraki aydan itibaren ücret ödemeye başlıyorlardı.

İsveçli müzik servisi almış olduğu son karar ile ücretsiz deneme süresini 3 aya çıkardığını duyurdu. Daha önce ücretli abone olmamış kullanıcılar için Spotify’ın bu kararı büyük memnuniyet yaratacaktır. Günümüzde çevrimiçi uygulamaların çoğu benzer ücretsiz deneme süreleri sunmakta. YouTube Premium, Netflix, Apple Music gibi gözde platformlar abonelik öncesi kullanıcılarına ücretsiz deneyim sunuyor.

Premium aboneler reklamsız gösterim başta olmak üzere 50 milyon şarkı ve 450 bin podcast yayınına erişim sağlayabilecek. Bilindiği üzere Spotify’ın Premium paketi de kendi içerisinde kategorilere ayrılıyor. Aile paketini alan kullanıcılar 5 kişiye kadar hesap tanımlayabiliyor. Platformun ayrıca üniversiteliler için öğrenci paketi mevcut.

Aile Paketi için Yenilikler Yolda

Aile Paketi için Yenilikler Yolda

Premium paketin ücretsiz deneme süresinin 3 aya çıkarılması ile ilgili açıklamalarda bulunan bölüm direktörü Alex Norström, “Müzik ve podcast’ler insanların hayatlarında önemli bir rol oynuyor, o nedenle biz de Spotify Premium’un sunduğu her şeyden tam olarak yararlanabilmeleri için kullanıcılara ilk 3 ayı ücretsiz vermek istedik.

“Premium paketin tüm özelliklerini deneyimlemenin zaman aldığını biliyoruz, tam da bu nedenle kullanıcılara, Premium’un sorunsuz müzik dinleme deneyiminden etkilenmeleri için ihtiyaçları olan zamanı ve Seç-Dinle özelliği kapsamında 50 milyondan fazla şarkıya, milyarlarca çalma listesine ve 450 bin podcast’e erişimi ücretsiz olarak sunuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Popüler müzik servisi diğer yandan Premium Aile Paketi için de yeni özellikler sunacağını açıkladı. Şirket yetkilisi verdiği demecin devamında “Premium üyelerimize en iyi deneyimi sunma sözümüze olan bağlılığımızı gösteriyor ve dünya genelinde daha fazla dinleyicinin Premium pakette olan her şeye erişim sağlamasını mümkün kılıyor.” diye konuştu. 3 aylık deneme süresinden faydalanmak için kullanıcıların daha önce Spotify’da hiç Premium üye olmamış olması gerekiyor.

Spotify’ın almış olduğu bu karar memnuniyetle karşılanırken şirketin müzik alanındaki en büyük rakibi Apple Music geçtiğimiz günlerde ücretsiz deneme süresini aşağı çektiğini duyurmuştu. Yine benzer bir kararı YouTube almış ve Premium için ücretsiz üyelik süresinin düşürüldüğü açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum