Yatırım yapmaya başla!

Spotify’da Premium Kullanıcılar Oturum Düzenleyerek Birlikte Müzik Dinleyebilecek

Müzik servisi Spotify’da ücretli hesap sahipleri grup oturumu düzenleyebilecek ve beraber müzik dinleyebilecek.
Spotify’da Premium Kullanıcılar Oturum Düzenleyerek Birlikte Müzik Dinleyebilecek

Müzik servisleri mobil cihazların ve internetin yaygınlaşması ile beraber milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu servisler arasında en çok kullanılan mecraların başında ise Spotify geliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 2020 yılının ilk çeyrek verilerini açıkladı ve raporda gelirlerinde yüzde 22 artış yaşandığı görüldü. İsveç merkezli müzik platformunun ücretli kullanıcı sayısı son rakamlar ile beraber 130 milyonu geçmiş durumda.

Spotify bu sayıyı artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu çerçevede çalan bir şarkının aynı anda başka kimler tarafından dinlendiğini gösteren bir özellik yayınlanmıştı. Müzik servisinin son dönemde kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracak çeşitli özellikler üzerinde çalıştığına tanık oluyoruz.

Son olarak ücretli kullanıcıların bir araya geleceği ve çalan müziği kontrol etmelerini sağlayacak yeni bir özellik yayınlandı. Grup Oturumu adlı özellik ile aynı anda iki ya da daha fazla Premium kullanıcı ortak müzik dinleme deneyimi yaşayabilecek.

Spotify’dan Grup Oturumu Özelliği

Spotify’dan Grup Oturumu Özelliği

Popüler müzik servisi Grup Oturumu ile kullanıcıları bir araya toplayacak. Premium hesap planına dahil kullanıcılar tarafından erişilebilecek bu özellik ile çok sayıda kişi aynı oturumda toplanabilecek. Bu oturumdaki tüm kullanıcılar çalınan şarkıları kontrol etme imkanına sahip olacak.

Özelliğin kullanılması için oynatma ekranın sol alt köşesinde bulunan ‘Bağlan’ menüsü üzerinde taranabilir kod yer alacak. Bu kod oturuma gelmesi istenen kişiler ile paylaşılabilecek ve Spotify çatısı altında bir grup oluşturmak mümkün olacak. Şarkı üzerinde sunulan kontrollerin tamamı oturumdaki kişiler tarafından kullanılabilecek. Aslında bu özellik Aile planına dahil kişiler tarafından bir süredir kullanılabiliyor.

Müzik servisi geçtiğimiz günlerde Aile planı üyelerine özel Family Mix adlı kişiselleştirilmiş çalma listeleri sunmaya başlamıştı. Ancak Grup Oturumu ile kullanıcılar çok daha fazla olacak ve müzikler üzerinde kontrol etme imkanına sahip olacak.

Özellik yaklaşık bir yıldır Spotify tarafından test ediliyor. Daha önce sosyal medya uzmanı Jane Manchun Wong tarafından Spotify’ın üzerinde çalıştığı Grup Oturumu özelliğine dair bazı detaylara yer verilmişti.

Grup Oturumu aracı aynı anda 100 kişiye kadar katılımcıya müsade ediyor. Ancak bu kişilerin aynı konumda olmaları gerektiği belirtiliyor. Kısa zaman içerisinde tüm Premium hesap kullanıcılarının bu özelliğe ulaşması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum