Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify Kitapları Sesli Olarak Aktaracağı Bir Özellik Geliştiriyor

Spotify podcast yayınlarında yakaladığı başarının ardından sesli kitap özelliğini test etmeye başladı.
Spotify Kitapları Sesli Olarak Aktaracağı Bir Özellik Geliştiriyor

Müzik servisleri son yıllarda daha yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Bu uygulamalar arasında en çok kullanılanı ise Spotify olmakta. İsveç merkezli müzik platformunun son rakamlara göre 320 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Bunların 150 milyondan fazlasının ise ücretli abone olduğu belirtiliyor. Şirket son yıllarda podcast yayınlarıyla da kullanıcıların büyük beğenisini topluyor.

Yapılan son yenilikler Spotify’ın bir müzik servisinden daha fazlasını vermek istediğini gösteriyor. Şirket son olarak kullanıcılara kitapları sesli olarak aktaracak bir özelliği test ediyor. Son dönemde bu amaca yönelik mobil uygulamalar geliştirildiği biliniyor. Spotify’ın sınırlı sayıda eseri, az sayıda kullanıcı için sunduğu belirtiliyor.

Spotify’a Sesli Kitap Özelliği Geliyor

Spotify’a Sesli Kitap Özelliği Geliyor

Spotify’ın müziğin ötesinde içeriğe yönelik agresif hareketi, platformda sesli kitap özelliğini pilot olarak teste diyor. Özellikle, dokuz klasik sesli kitap bugünden itibaren satışa sunulacak. Bu teknik olarak Spotify’ın sesli kitapları daha önce de duyurduğu biliniyor. Ancak daha önce sadece ilk Harry Potter romanının yıldızlarla dolu bir okuması vardı. Bu esere dokuz yeni kitap, Mary Shelley’in Frankenstein’ı, Charles Dickens’ın Büyük Umutlar ve Jane Austen’in İkna’sı gibi yapımlar eklendi.

Spotify kitapların seslendirilmesinde Hilary Swank ve Forest Whitaker gibi tanınmış isimleri bünyesine topluyor. Müzik servisi sesli kitapların yanı sıra, Harvard profesörü Glenda Carpio’nun her kitabına ücretsiz bir “derinlemesine inceleme” de dahil ediyor. Bu kitapların tümü kamu malı olsa da, Carpio’dan gelen yeni kayıtlar ve ek içerik Spotify’a özel olacaktır. Bu özellik ücretli ve ücretsiz hesap kullanıcıları tarafından erişilebilir olacak.

Podcast konusunda kullanıcıların tercih listesinde birinci sırada yer alan Spotify, daha fazla kullanıcıya hitap edebilmek için sesli kitap arşivini genişletmeyi planlıyor. Analistler, Apple’ın da rekabet için yakın zamanda sesli kitap konusunda çalışmalara başlayacağını belirtiyor.

Spotify’ın test ettiği sesli kitap uygulamasının ne kadar ilgi toplayacağı bilinmiyor. Şirket ürünün bir parçası haline gelen herhangi bir şeyden çok, bazıları sadece öğrenme uğruna olan birçok test yaptığını belirtti. Ancak şirketin podcast’lerle konuşulan kelime içeriğine odaklandığı düşünüldüğünde, sesli kitaplar özelliğinin test edilmesi sürpriz görünmüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum