Yatırım yapmaya başla!

Spotify Kullanıcıları İzledikleri Reklam Üzerinden Para Kazanabilir

Dünyanın önde gelen müzik servisi Spotify, ücretsiz sürüm kullanan kullanıcıların kazanç elde etmesini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. İşte detaylar…
Spotify Kullanıcıları İzledikleri Reklam Üzerinden Para Kazanabilir

Son yıllarda müzik servisi dendiğinde akla gelen ilk uygulamaların başında Spotify gelmekte. Servis hem ücretsiz olarak bu hizmeti sunarken isteyen kullanıcılara ise ücreti dahilinde premium hesap alma imkanı tanıyor. Dev müzik servisi geçtiğimiz aylarda 75 milyon ücretli aboneye ulaşmış ve bu anlamda adeta liderliğini ilan etmişti.

Ancak platformda ücretsiz olarak uygulamayı kullanan kişi sayısı da oldukça fazla. Spotify bu kullanıcılardan kazanç elde etmek için şarkı dinleme esnasında çeşitli reklamlar göstererek, reklam veren şirketler vasıtasıyla önemli gelir elde ediyor. Şirketin test etmeye başladığı yeni bir özellik, kullanıcılara ilgi alanlarına yönelik reklamlar sunmayı amaçlarken, kimi reklam gösterimlerden ise para kazanmalarını amaçlıyor.

Active Media ile Reklam Politikası Yenileniyor

Active Media ile Reklam Politikası Yenileniyor

Spotify geçtiğimiz ay içerisinde Avustralya’da yeni bir reklam politikasının testlerini uygulamaya koydu. Active Media adıyla başlatılan programda kullanıcılara istedikleri türde reklamlar gösteriliyor. Kullanıcılar ilgi alanlarına girmeyen reklamları istedikleri takdirde hemen geçebiliyorlar.

Bu sayede Spotify’ın algoritması kullanıcıların ilgisine yönelik yeni reklamlar sunmaya başlıyor. Bu sayede Spotify’da gösterilen reklam kalitesinin de artması amaçlanıyor. Active Media programında, bazı reklamların tamamen izlenmesi ya da dinlenmesi halinde kullanıcılara para kazanma imkanı doğuyor.

Reklam Programı Tüm Kullanıcılara Sunulacak

Reklam Programı Tüm Kullanıcılara Sunulacak

Spotify’ın yaklaşık bir aydır Avustralya’da uyguladığı Active Media programının önümüzdeki günlerde tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor. Şirketin satış sorumlusu Andrea Ingham, “Active Media”nın dinleyiciler ve reklam verenler için kazan-kazan durumu oluşturacak yeni bir model olduğunu, dinleyicilere istedikleri reklamları seçebilme olanağıyla gelişmiş deneyim sunarken, reklam veren firmaların da doğru hedefe ulaşmalarını ve yatırımlarını kısa sürede geri kazanmalarını sağlayacaklarını” ifade ediyor.

Yeni reklam algoritması ile gelirlerini artırmayı hedefleyen Spotify, son olarak açıklanan yılın ikinci çeyrek raporlarında ücretsiz kullanıcılarından 144 milyon dolar reklam geliri elde ettiğini açıklamıştı. Spotify’ın tüm gelirlerinin yanında bu rakamın %10’dan daha az olduğu belirtiliyor. Yeni reklam programı ile Spotify’ın buraya gelir anlamında daha fazla hareketlilik kazandırmak istediği bir gerçek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum