Yatırım yapmaya başla!

Spotify iOS Uygulaması için Geliştirdiği Yeni Arayüzünü Yayınladı

Müzik uygulaması Spotify’ın iOS uygulamasına yeni bir arayüz güncellemesi geldi.
Spotify iOS Uygulaması için Geliştirdiği Yeni Arayüzünü Yayınladı

Akıllı telefonların yaygınlaşması beraberinde pek çok uygulama ve servisin hayatımıza girmesine zemin hazırlıyor. Dijital alanda faaliyet gösteren bu uygulamalar kullanıcı sayısını sürekli katlıyor ve geliştirdikleri yeni özellikler ile daha iyi bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Son yıllarda müzik uygulaması olarak Spotify’ın bu alanda öne çıktığını söyleyebiliriz. İsveç merkezli dijital müzik servisi kendi alanında bir numara olmaya devam ediyor. Şirketin son açıklamalarına göre ücretli abone sayısı 124 milyon rakamını aştı.

Toplam kullanıcı sayısının ise 271 milyona kadar ulaştığı duyurumuştu. Bilindiği üzere Spotify, PC, iOS ve Android platformları üzerinden milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket belirli zaman aralıkları ile bu uygulamalarına özel yenilikler sunuyor. Bir süredir iOS uygulaması için yeni bir arayüz üzerinde çalışıldığı biliniyordu. Müzik servisi yaptığı duyuru ile iOs kullanıcıları için geliştirdiği yeni arayüzünü yayınladığını açıkladı.

iOS Uygulaması Güncellendi

iOS Uygulaması Güncellendi

Çevrimiçi müzik servisi Spotify, iOS kullanıcıları için üzerinde çalıştığını yeni arayüzünü dağıtmaya başladı. Yeni tasarım için uygulamanın App Store üzerinden en güncel sürümünün yüklenmesi gerekiyor. Yapılan değişikliklere değinecek olursak, çok radikal bir yenilik dikkat çekmiyor. Şirket uygulamanın içerisinde büyük ve yeşil renkte bir Play butonu ekledi. Bu değişiklik hem ücretli hem de premium kullanıcıları kapsıyor.

Buton sayesinde kullanıcılar karışık çalma işlemi gerçekleştirebiliyor. Ayrıca Premium hesap planında yer alan beğen, indir ve oynat butonlarının konumlarında da değişiklik yapılmış. Spotify yeni arayüzünün kullanıcı dostu bir tasarıma sahip olduğunun altını çiziyor. Şarkıların ise daha iyi gruplandırılması için yeni düzenlemeler yapıldığı belirtiliyor. Yapılan bu değişikliklerin kullanıcıların uygulamayı tek el ile daha etkin bir şekilde kullanabileceğine dikkat çekiliyor.

Spotify Açık Ara Lider

Spotify Açık Ara Lider

Şirket son olarak albüm kapaklarının karmaşık görünmesini önlemek adına tasarımsal bir değişikliğe imza attı. Bununla beraber listelerde kullanıcıların daha önce beğenmiş olduğu şarkılara ,eklenen kalp sayesinde ulaşmak kolay bir hal alacak. Popüler müzik servisi en yakın rakibi Apple Music’in önünde olmaya devam ediyor.

Apple Music son yaptığı açıklamasında 60 milyon ücretli kullanıcısı olduğunu duyurmuştu. Tabi bu servisin Spotify gibi ücretsiz bir abonelik seçeneği bulunmuyor. Spotify’ı ücretsiz olarak kullananlar reklamsız kullanım başta olmak üzere pek çok farklı ayrıcalıktan yararlanamıyor. Tahminler Apple Music’in kullanıcı sayısının 80 milyonu geçtiği yönünde. Şirketin önümüzdeki süreçte düzenlenecek WWDC 2020 etkinliğinde resmi olarak açıklaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum