Yatırım yapmaya başla!

Spotify İlk Çeyrekte 100 Milyon Ücretli Abone Rekorunu Kırdı

Popüler müzik platformu Spotify, 2019’un ilk çeyreğinde toplam 1.69 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Detaylar şöyle;
Spotify İlk Çeyrekte 100 Milyon Ücretli Abone Rekorunu Kırdı

Popüler müzik platformu Spotify, 2019’un ilk çeyreğinde toplam 1.69 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Premium abone sayısında ise yüzde 32 artış elde eden şirket, 100 milyon üyesiyle büyük yankı uyandırdı. Wall Street analistlerinin 1.64 milyar dolarlık beklentilerinin hafifçe üzerine çıkan Spotify, bir önceki yılın aynı dönemindeki 169 milyon euro seviyesindeki net zararını da 158 milyon euroya düşürmeyi başardı.

Toplam aktif kullanıcı sayısının yüzde 26 büyüyerek 217 milyona ulaştığını ve 2018’in Şubat ayında giriş yaptığı Hindistan pazarında şimdiye dek 2 milyonun üzerinde kullanıcı kazandığını kaydeden Spotify, ikinci çeyrek beklentileriyle de yatırımcısını sevindirdi.

Buna göre İsveçli müzik platformu, 2019’un ikinci çeyreğinde aktif kullanıcı sayısının 222 ila 228 milyon olacağını söyledi.

Spotify İkinci Çeyrek BeklentisiSöz konusu dönemdeki premium abone sayısının ise 107 ila 110 milyon arasında olacağını tahmin etti. Toplam gelir beklentisinin de 1.91 milyar dolar olduğunu dile getirdi. Açıklamasında küresel pazar izini 79 ülkeye genişlettiğini de bildiren Spotify, 100 milyonluk abone sayısını şirket tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak nitelendirdi. Mart ayında Google Home Mini promosyonlarını İngiltere ve Fransa’ya genişlettiğini de vurgulayan firma, yeni promosyonunun dördüncü çeyrekte ABD’de sunulan teklife benzediğini aktardı.

Ek olarak ilk çeyrekte Hulu ile olan ortaklıklarını genişlettiklerini, aile ve öğrenci planlarının da hızla büyümeye devam ettiğini belirtti.

Spotify 2019 İlk Çeyrek Sonuçlarını Açıkladı Reklam destekli gelir artışının ise ilk çeyrekte beklentilerin altında kaldığı söylendi. Bununla birlikte performans açığının fiyatlandırmaya bağlı olduğu ve yönün düzeltildiği, ikinci çeyrekteki reklam işinde güçlü bir büyüme öngörüldüğü dile getirildi. Nihayetinde Spotify, 100 milyon ücretli aboneye ulaşan ilk müzik platformu olduğunu gururla duyurdu. ,

Bu rakam Spotify’ı en büyük rakibi olan Apple Music’in önüne taşıdı ki Apple Music’in Nisan başında 50 milyon ücretli abone sayısına ulaştığı iddia edilmişti. Yine de WSJ, Apple Music’in ABD’deki rekabette Spotify’ı 28’e 26 milyon olmak üzere küçük bir farkla geçtiğini yazmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum