Yatırım yapmaya başla!

Spotify Kullanıcılara Çevrimdışı Dinleyebilecekleri Çalma Listesi Sunacak

Müzik servisi Spotify kullanıcılar için çevrimdışı çalma listeleri sunacak.
Spotify Kullanıcılara Çevrimdışı Dinleyebilecekleri Çalma Listesi Sunacak

İsveç merkezli dijital müzik platformu Spotify her geçen gün kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Son raporlara göre platformun ücretli kullanıcı sayısı 130 milyonu geçmiş durumda. Bu sayının daha da artması adına şirket yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde müzik servisi yerel kütüphanesine sınırsız sayıda şarkı eklenebileceğini duyurdu. Şirket bununla beraber yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Bilindiği üzere Spotify’ın rakipleri de yeni özellikler geliştirerek daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlıyor. Apple Music, YouTube Music, Deezer gibi platformlar Spotify karşısında öne çıkan rakipler olmakta. Spotify’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik YouTube Music’te kullanımda olan bir uygulamaya benziyor.

Çevrimdışı Mix Özelliği Yolda

Çevrimdışı Mix Özelliği Yolda

Müzik platformlarında ücretli kullanıcılar bazı ayrıcalıklardan yararlanıyor. Bu ayrıcalıklardan birisi ise çevrimdışı dinleme özelliği olmakta. Kullanıcılar özellikle internet olmayan ortamlarda daha önceden belirledikleri çevrimdışı şarkıları rahatlıkla dinleyebiliyor. Bu uygulamalarda büyük ilgi gören bölümlerden birisi ise oluşturulan çalma listeleri olmakta. Neredeyse tüm müzik servisleri kullanıcıların müzik zevkleri ile bağlantılı olarak kişiye özel çalma listeleri oluşturuyor.

YouTube Music’te ‘Offline Mixtape’ adlı bir çalma listesi özelliği bulunuyor. Oluşturulan bu çalma listeleri kullanıcılar tarafından çevrimdışı olarak dinlenebiliyor. Bu özelliğin bir benzeri Spotify’da ‘Offline User Mix’ adıyla gelecek. Söz konusu çalışma isabetli sosyal medya sızıntıları ile tanınan analist Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı.

Wong’un paylaştığı görselde “Sizin için hazırlanmış çevrimdışı miksiniz” dikkat çekiyor. Spotify kullanıcıların beğeneceği muhtemel şarkıları otomatik olarak indirecek. Dolayısıyla bu şarkılar internet olmayan ortamda çevrimdışı olarak dinlenmeye hazır olacak. Test sürecinde olan özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şu an için belirsiz. Ancak Wong’un paylaşımı sonrası kullanıcıların çok uzun bir süre beklemeyeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum