Yatırım yapmaya başla!

Spotify Ulaştığı Abone Sayısı Duyurusuyla Düşman Çatlattı!

Geçtiğimiz günlerde hakkında açılan 1.6 milyar dolarlık davayla gündeme gelen Spotify, yükselişiyle göz kamaştırdı. Zira popüler müzik servisi, aylık 2 milyon abone kazanıyor.
Spotify Ulaştığı Abone Sayısı Duyurusuyla Düşman Çatlattı!

Son dönemin en popüler müzik hizmeti olan Spotify, yükselişiyle yeniden manşetlere oturdu. Ayda ortalama 2 milyon abone edinen platform, geçtiğimiz günlerde hakkında açılan 1.6 milyar dolarlık davayla gündeme gelmişti.

Öte yandan; alınan son bilgilere göre platformun yükselişi, Spotify’ın milyar dolarlık telif hakkı davası ile pekala başa çıkabilecek durumda olduğunu gösteriyor. İşte haberin ayrıntıları;

Milyonlarca insanın müzik dinleme alışkanlığını değiştiren Spotify, son aylardaki yükselişiyle ilgi topladı.

 Spotify, Son Aylardaki Yükselişi!Zira Temmuz’da 60 milyon aboneye ulaştığını açıklayan şirket, bu sayıyı yalnızca 5 ay içinde 10 milyon artırdığını duyurdu.

Ve bunu göğsünü gere gere yaptığı “merhaba 70 milyon abone” şeklindeki paylaşımıyla yaptı.

Kısa süre içinde binlerce beğeni ve retweet alan paylaşıma yapılan yorumlar da epey ilgi çekiciydi. Öyle ki bir kullanıcı “eğer Rusya’da da kullanılabilir olsaydı 100 milyona ulaşırdı” derken, bunun altına da “Ve Hindistan’da kullanılsaydı 300 milyon olurdu, bizi duyuyor musun Spotify” şeklinde bir yorum yapıldı.

Sonuçta; 2017’deki piyasa değeri 19 milyar dolar olan popüler müzik platformunun, başarısı pek çok kişi tarafından alkışlandı.

2017’deki Piyasa Değeri 19 Milyar Dolar Ve Spotify’ın 2015’teki piyasa değerinin 8.5 milyar dolar olduğunu düşününce başarının takdir edilmesi gayet olağan.

Kaldı ki bu başarı büyük ihtimalle Spotify’ın dev rakipleri Apple ile Amazon’u kıskandırdı.

Spotify’ın Dev Rakipleri Apple ile Amazon’u KıskandırdıZira Shazam’ı satın mı alıyor derken uygulamayı bünyesine katan Apple, Eylül ayında müzik servisinin 30 milyon abonesi olduğunu duyurmuştu. Yani Apple Music’in Spotify’a kafa tutması için daha çok çalışması gerekiyor diyebiliriz.

Diğer taraftan bu yükseliş, Spotify’a dava açabilecek konumda olanlar için de bir teşvik unsuru olabilir.

Spotify Abone Sayısı 70 Milyona UlaştıNeticede; Spotify şu anda Wixen Music Publishing’in kendisine açtığı 1.6 milyar dolarlık telif hakkı davasıyla uğraşıyor.

Ayrıca geçtiğimiz Mayıs ayında da yine telif hakları nedeniyle girdiği davadan, 43 milyon dolarlık tazminat ödeyerek çıkabilmişti. Kısacası; yükselişiyle tüm dünyanın dikkatini çeken Spotify, şirkete dava açabilecek konumdakilere de bir nevi davetiye çıkartıyor gibi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum