Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Spotify Kullanıcılara 2020 Yılına Dair Dinleme Özetlerini Çıkarıyor

Yılın son günlerinin yaklaşması ile beraber Spotify dinleme özetlerini çıkarmaya başladı.
Spotify Kullanıcılara 2020 Yılına Dair Dinleme Özetlerini Çıkarıyor

Müzik servisleri akıllı telefonların hayatımıza girmesi sonrası kullanıcıların ilk seçenekleri haline gelmiş durumda. Milyonlarca insan dijital müzik platformları üzerinden bu deneyime ulaşıyor. Spotify, Apple Music, Deezer ve YouTube Music yaygın olarak kullanılan platformlar arasında yer alıyor. Bu servisler arasında en çok kullanılan ise Spotify olmakta.

İsveç merkezli platform çıktığı ilk günden bu yana hızla büyümeyi sürdürüyor. Son rakamlar Spotify’ın dünya genelinde 320 milyonu aşkın abonesi olduğunu gösteriyor. Ücretli abone sayısı ise 144 milyon seviyesine ulaşmış durumda. Spotify kullanıcı sayısını artırmak adına her geçen gün yeni özellikler geliştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde hikayeler özelliğinin bazı çalma listelerinde test edildiği ortaya çıkmıştı. Yılın son günlerine yaklaştığımız şu günlerde müzik servisi kullanıcıların ilgisini çekecek yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdi. Mobil uygulamaya giriş yapanlar 2020 yılının özeti ile karşılaşmaya başladı.

2020 Yılının Özetini Sunuyor

2020 Yılının Özetini Sunuyor

Spotify geçtiğimiz yıllarda yapmış olduğu yine dinleme geçmişlerinme yönelik olarak özet sunmaya başladı. 2020 Özeti kapsamında kullanıcıların yıl boyunca dinlediği sanatçı ve şarkılar üzerinden bir analiz içeriyor. Ayrıca son dönemde hızla yaygınlaşan podcast’ler hakkında da benzer bilgiler sağlanıyor. Geleneksel hale gelen yılın özeti bu yıl bazı yenilikleri de içerisinde barındırıyor.

Müzik servisinden konuyla ilgili açıklamada, “Spotify bu sene sunduğu 2020 Özetin verileri ile kullanıcıların 2020 yılında nasıl bir dinleme deneyimi yaşadıklarına daha derin bir bakış atmalarını sağlayan çok daha heyecanlı özellikler sunuyor.” ifadelerine yer veriyor.

Ayrıntılı Bilgiler Öne Çıkıyor

Ayrıntılı Bilgiler Öne Çıkıyor

Spotify önceki yıllardan farklı olarak kullanıcılara daha fazla bilgi sağlıyor. Bunlardan birisi ise uygulama içi testler oldu. Hikaye şeklinde gösterilen özette kullanıcılara test yapılıyor ve bazı sorulara cevap vermeleri isteniyor.

Sorulan sorularda kullanıcılar en çok dinledikleri sanatçıları, podcast’leri ve hangi on yılın şarkılarını dinledikleri yer alıyor. “En Sevdiğin Şarkı ile 2020 Yılının Hikayesi” adı verilen özet ile kullanıcılar geçmiş bir yıl içerisinde eğlenceli bir yolculuğa çıkıyor.

Bir şarkının ilk dinlendiği gün, en çok dinlendiği gün, 50 ya da 100. dinlendiği gün gibi detaylı bilgiler yine bu özetin içerisinde yer alıyor. Spotify son yıllarda podcast yayınlara da ağırlık vermeye başladı. Artan ilgi sonrası 2020 özetinde podcast istatistikleri de es geçilmedi. Kullanıcılar ne kadar süreyle podcast dinledikleri ve en çok hangi yayıncıları takip ettiklerini bu özet sayesinde görebilecek.

Müzik servisi 2020 özetinin içerisinde kullanıcılara iki adet çalma listesi önermeyi de ihmal etmiyor. Birinde en çok dinlenen şarkılar yer alırken diğerinde ise beğenebilecekleri hit şarkılar bulunuyor. Spotify’ın her bir kullanıcıya özel olarak sunduğu 2020 Özetine iOS ve Android uygulaması üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şirket geçtiğimiz gün yılın en çok dinlenen sanatçı, albüm, şarkı ve çalma listelerini açıklamıştı. 2020’nin en çok dinlenen sanatçısı Porto Riko’lu rap sanatçısı Bad Bunny olmuştu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum