Yatırım yapmaya başla!

SpaceX Görevini Tamamlayamayan Falcon 9’un Denize Düşme Anını YayınladıElon Musk’un kurmuş olduğu uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, bilindiği üzere son dönemde büyük işlere imza atıyor. Şirket son olarak CRS16 görevi kapsamında uzaya Falcon 9 roketini gönderdi. Ancak fırlatılan roket görevini başarılı bir şekilde tamamlayamadı ve denize düştü. SpaceX, bu düşüşün görüntülerini yayınladı. Şirket daha önceden de roketleri indirme aşamasında yaşadığı kazalar ile gündeme gelmişti.

Roketin kalkışı aslında sorunsuz şekilde gerçekleşti. Florida’da bulunan Cape Canaveral Hava Üssü’nden yapılan kalkış ile Uluslararası Uzay İstasyonu için gerekli malzemelerin gönderilmesi amaçlanıyordu. Ancak fırlatılan roket sorunsuz olarak başlayan görevi istediği şekilde bitiremedi. Elon Musk, Falcon 9’un planlanandan farklı olarak karaya inmek yerine denize indiğini açıkladı.

Yayınlanan videoda Falcon 9’un düşüşü net bir şekilde ekrana yansıyor. Görüntülerde düşüşün son derece yumuşak bir şekilde gerçekleştiği görülüyor. Bu nedenle roketin tek bir parça halinde olduğu ve gönderilen bir gemi ile kurtarıldığı belirtildi. Bugüne kadar Tesla Roadster ile Mars yolculuğuna çıkan Falcon Heavy’den beri önemli bir sorun yaşamamış olan firma, Falcon 9’da yaşanan teknik bir arıza ile gündeme gelmiş oldu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum