Yatırım yapmaya başla!

SpaceX Neredeyse Bir Otobüs Büyüklüğünde Uyduyu Uzaya Gönderdi!

Elon Musk, Falcon 9 roketini Hispasat 30W-6’yı yörüngeye yerleştirmek için bugün 50. kez uzaya gönderdi. İşte başarıyla tamamlanan fırlatma ve haberin detayları;
SpaceX Neredeyse Bir Otobüs Büyüklüğünde Uyduyu Uzaya Gönderdi!

Elon Musk, Falcon 9 roketini 50. kez uzaya gönderdi. SpaceX’in şimdiye kadar taşıdığı en büyük senkron uydusu olarak tanımlanan Hispasat 30W-6’nın hemen hemen bir otobüsle aynı boyuttu olduğu belirtildi.

Hispasat 30W-6’nın ekvator bölgesinden 354 kilometre yukarıda yörüngeye gireceği ve video, veri, genişbant iletişimi sağlayacağı söylendi. Ayrıca uydunun yörüngeye girmesiyle, 2002’den bu yana hizmet veren İspanyol şirkete ait uydunun görevinin sonlandırılacağı bilgisi verildi.

Girişimleri ve başarılarıyla gündemden düşmeyen Elon Musk, dur durak vermeden çalışmalarına devam ediyor.

SpaceX Hispasat İletişim Uydusunu Uzaya FırlattıDaha geçtiğimiz günlerde SpaceX’le internet uydularını uzaya gönderen çılgın mucit, şimdi de en büyük senkron uydusunu uzaya göndermesiyle manşetlerde yer etti. Ayrıca Falcon 9 roketinin 50. kalkışı için start vermesiyle de dikkat çekti.

Madrid merkezli İspanyol şirket Hispasat tarafından yapılan 30W-6’yı taşıyan Falcon 9 roketi, Florida Cape Canaveral’deki uzay istasyonundan fırlatıldı.

Falcon 9 Roketi Hispasat tarafından yapılan 30W-6’i Uzaya Gönderdi İspanyol uydunun büyüklüğü nedeniyle diğer uçuşlarına kıyasla çok daha fazla yakıt ve güç harcayacağı belirtilen Falcon 9 görevini başarıyla tamamlayıp, Dünya’ya geri döndü.

İspanyol şirketin genişbantını Avrupa ve Kuzey Batı Afrika’ya genişletmesini sağlayacak senkron uyduyla Elon Musk, bu yıl daha fazla uçuş yapacağı hakkında fikir verdi.

Tabii, bu durumda Elon Musk’ın dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’yi fırlatmış olmasının büyük etkisi var.

Falcon 9 50. Kez FırlatıldıZaten Falcon Heavy fırlatılırken Elon Musk’ın yaşadığı büyük heyecana da hepimiz tanıklık etmiştik. Neticede; Elon Musk Falcon 9’un İspanyol uydusunu fırlattığını da heyecanla duyurdu ve bunun şimdiye kadar uzaya gönderilen en büyük uydu olduğunu ayrıca vurguladı.

Tüm bunlara ek olarak; HISPASAT 30W-6 görevinin aslında daha önce tamamlanması gerektiğini ancak basınç uygulama sorununun buna engel olduğunu da belirtelim. Ancak Musk imza attığı başarılarla, Falcon 9’un güvenilirliğini her geçen gün biraz daha ispatlıyor diyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum