Yatırım yapmaya başla!

SpaceX NASA Astronotlarını Taşıyacak Crew Dragon Aracını Uzaya GönderdiSpaceX bugün yapmış olduğu test ile yine tarihe geçecek bir işe imza attı. Şirket ile NASA arasında astronotların ISS’lere taşınması için anlaşma yapılmıştı. Geliştirilen Crew Dragon aracının içinden görüntülere dün yer vermiştik. Bugün ise Crew Dragon ilk kez uzaya gönderildi ve kalkış canlı olarak yayınlandı.

Tarihte bir ilk olan kalkışta Crew Dragon Falcon 9 roketi ile Dünya yörüngesine başarılı bir şekilde fırlatıldı. TSİ ile 10:50’de gönderilen kapsül, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatıldı. Kalkış YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanırken, aracın gelecekte Uluslararası Uzay İstasyonu ve gelecekte inşa edilmesi muhtemel istasyonlara yük taşıması planlanıyor.

Daha önceden geliştirilmiş olan Dragon kapsülleri yük taşınması için son derece ideal araç olurken, SpaceX’in özel kapsülleri insanların taşınmasına uygun olacak şekilde dizayn edildi. Bugün itibariyle kalkışı gerçekleştirilen Crew Dragon aracının insanlı testleri ise 2020 yılından itibaren başlayacak. SpaceX’in gerçekleştirdiği tarihi kalkışa videodan tanık olabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum