Yatırım yapmaya başla!

Sony, PlayStation Kullanıcılarını Kendisine Bağlamayı Başarıyor

Yapılan bir araştırma PlayStation kullanıcılarının diğer konsolları kullananlara göre daha sadık olduğunu ortaya koydu.
Sony, PlayStation Kullanıcılarını Kendisine Bağlamayı Başarıyor

Video oyun dünyasında konsol ürünlerinin kullanıcılardan büyük ilgi gördüğü biliniyor. Bu alanda Sony ve Microsoft’un uzun yıllardır kıyasıya bir rekabet içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. PlayStation ve Xbox modelleri piyasaya sürülmesi ile beraber tüm dikkatler buraya dönüyor.

Geliştiriciler ise oyunlarını bu konsollara göre piyasaya sürüyor. Kullanım ve tercih edilme olarak Sony’nin PlayStation ürünlerinin her daim bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda bu rekabete Nintendo Switch’in de taşınabilir konsolu ile ortak olduğu biliniyor.

Nintendo her ne kadar Sony ve Microsoft’tan oyun sektöründe çok daha köklü olsa da konsol pazarında onların epey gerisinde. Yapılan son araştırma ise kullanıcıların sadık olduğu konsol üreticilerini ortaya koydu. BestSEOCompanies adlı şirket konsolların kullanıcı kitlesinin sadakatını ölçen bir araştırma yaptı. Raporda PlayStation kullanıcılarının diğer konsolları kullananlara göre daha sadık olduğu görülüyor.

PlayStation’un Kitlesi Daha Sadık

PlayStation’un Kitlesi Daha Sadık

Anket 1.008 kişi üzerinde yapıldı. Çalışmada kullanıcılara sevdikleri konsol ürünleri ve bu tercihlerini değiştirip değitirmeyecekleri soruldu. Rapora göre PlayStation kullanıcılarının yüzde 40.7’si sadık olduğunu ve bu ürünü kullanmaya devam etmek istediklerini söyledi. PlayStation’un en büyük rakibi XBox trafonda bu oran yüzde 31 olarak ölçüldü. Nintendo ise kullanıcılarının yüzde 30.4’ünü memnun etmiş görünüyor.

PlayStation’un satış oranında olduğu kadar kullanıcılarını memnun etme konusunda da rakiplerinin önünde olduğu görülüyor. Sony’nin popüler konsolu tüm zamanların en çok satan markası olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere bu yıl Sony ve Microsoft yeni konsol modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. Sony PlayStation 5’i tanıtacak. Microsoft’un ise Xbox Series X modelini görücüye çıkarması ekleniyor. Yapılan araştırma her üç kişiden birinin PS5 alma düşüncesinde olduğunu gösteriyor.

Dört kişiden birisinin aklında ise Xbox Series X bulunuyor. Çalışmaya masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları da dahil edilmiş. Masaüstü bilgisayar sahiplerinin yüzde 14,7’sinin sadık olduğu belirtilen araştırmada, dizüstü bilgisayar kullanıcıları ise yüzde 8.6 oranında sadık. Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı bulut oyun servisi Stadia ise listede kendisine yer bulamadı. Tabi yeni platformun henüz sınırlı bir bölgede kullanıma sunulmuş olması e kullanıcı sayısının az olması bu duruma neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum