Yatırım yapmaya başla!

Sony Mobile’dan Türkiye’den Çekilme İddialarına Kafa Karıştıran Yanıt Geldi!

Geçtiğimiz günlerde Sony Mobile’ın Türkiye’deki faaliyetlerini durdurma iddiasına karşı şirketten resmi açıklama geldi.
Sony Mobile’dan Türkiye’den Çekilme İddialarına Kafa Karıştıran Yanıt Geldi!

Dünyanın önde gelen teknoloji devlerinden olan Sony, akıllı telefon pazarında da dev rakipleri ile kıyasıya rekabet halinde. Ancak rakiplerine göre düşük satış rakamlarına sahip olan ve hedeflerini tutturamayan Sony Mobile ile ilgili geçtiğimiz günlerde önemli bir iddia ortaya atılmıştı.

Hedeflerini tutturamayan Sony Mobile’ın Türkiye’den çekilme haberini geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. İddia boyutunda olan gelişmeyle ilgili Sony Mobile’dan resmi açıklama geldi. Açıklama Türkiye’deki Sony Xperia sevenlerin kafasını karıştıracak cinsten.

İddialara Resmi Yanıt Geldi

Sony Mobile’ın Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’daki faaliyetlerini durdurma iddiasını Apple, Samsung gibi ürünlerle ilgili nokta atışı sızıntılarıyla tanınan Evan Blass dile getirmişti. Ülkemizde ses getiren haberle ilgili resmi açıklama ise Sony Mobile’ın Orta Doğu-Afrika Kurumsal İletişim yetkililerinden geldi.

Şirket yaptığı açıklamada pazardaki durumu takip ettiğini belirterek “Karlı büyümemizi sürdürmek için aldığımız süregelmekte olan tedbirlerin bir parçası olarak, pazardaki durumu dikkatli şekilde takip ediyor ve Ortadoğu, Afrika ve Türkiye’deki operasyonlarımızın fizibilitesini gözden geçiriyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sony Mobile’ın Açıklaması Tatmin Edici Değil

Sony Mobile’dan gelen resmi açıklamanın, şirketin önümüzdeki döneme dair stratejisini tam olarak ortaya koyduğunu söylemek zor. Şirket yaptığı açıklama ile pazardan çekileceğini net bir dille ifade etmiyor ancak Evan Blass’ın ortaya attığı iddiayı da reddetmiyor.

Ancak Sony Mobile’ın pazarda rakiplerinden geride kalmış olması Blass’ın iddiasını kuvvetlendiriyor. Şirketten de net bir yalanlama gelmemiş olması çekilme iddialarını doğrular nitelikte. Bakalım önümüzdeki süreç ne gibi gelişmelere gebe bekleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum