Yatırım yapmaya başla!

Sony ve Microsoft Yeni Jenerasyon Konsollarında Eski Oyunlara Destek Verecek!

Sony ve Microsoft’un yakın gelecekte tanıtmaya hazırlandığı PlayStation 5 ve Xbox Anaconda’nın eski oyunları çalıştıracağı açıklandı.
Sony ve Microsoft Yeni Jenerasyon Konsollarında Eski Oyunlara Destek Verecek!

Oyun sektöründe dünyanın önde gelen iki konsol üreticisi Microsoft ve Sony, önümüzdeki dönem içerisinde yeni konsol cihazlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Xbox Anaconda ve PlayStation 5’e dair heyecan dolu bekleyiş sürerken, bu cihazlarla ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere kullanıcıların büyük bölümü yeni oyunlara yönelirken, pek çok kullanıcı ise eski oyunlardan vazgeçmiyor.

Bugün hala yıllar önce çıkmış oyunların, hatırı sayılır kitleler tarafından oynandığını biliyoruz. Kullanıcılar yeni çıkacak olan PlayStation 5 ve Xbox Anaconda’nın eski oyunlara destek verip vermeyeceğini merak ediyordu. Konuyla ilgili açıklama geçmişte Activision ve Ubisoft bünyesinde oyun geliştiricisi olarak grev yapan Marc Andre Jutras’tan geldi. Jutras’a göre çıkacak olan iki yeni konsolda da geçmişe dönük oyun desteği olacak.

PlayStation 5 ve Xbox Anaconda Eski Oyunları Destekleyecek

PlayStation 5 ve Xbox Anaconda Eski Oyunları Destekleyecek

Yeni yeni Xbox Anaconda’da geriye dönük oyunlarda uyumluluk olacağı biliniyor. Ancak Sony’den gelen haberler, bunun olmayacağı yönündeydi. Oyun geliştiricisi Jutras’a göre PS5 ve Xbox Anaconda, mevcut oynanan oyunları direkt olarak mağazadan indirmeye olanak sağlayacak.

Jutras, iki konsolda da fiziksel medyanın yer almayacağını düşünüyor. Bu ihtimali güçlendiren bir diğer gelişme ise Sony’nin PS4’ün son oyunlarını PS5’in çıkmasına yakın olarak tanıtması gösteriliyor. Microsoft kaynaklarından son gelen açıklamalar, şirketin politikasının değiştiğini gösteriyordu. Bu durum Xbox Anaconda’da da kendisini gösterecektir.

Sony ve Microsoft’un yeni konsollarını 2020 yılı içerisinde tanıtması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde sızan bilgilerde Xbox Anaconda’nın 4K desteğine sahip olacağı ortaya çıkmıştı. İki şirketinde büyük bir gizlilik içerisinde yürüttüğü yeni konsollarına dair çalışmalar sonucu, ortaya oldukça güçlü cihazların çıkması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum