Yatırım yapmaya başla!

Sony Video Oyun Fuarı E3 2020 ile İlgili Katılım Kararını Açıkladı

Sony yılın ortalarında düzenlenecek olan E3 2020 ile ilgili katılım kararını açıkladı.
Sony Video Oyun Fuarı E3 2020 ile İlgili Katılım Kararını Açıkladı

Japonya merkezli teknoloji şirketi Sony, son günlerde beklenen konsolu PlayStation 5 ile ilgili sıkça gündeme geliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde PlayStation konsolunun ABD ve Avrupa genelinde 2019 yılı içerisinde en çok satan oyunlarını açıklamıştı. Bu rakamlar oyuncuların konsollara olan ilgisinin hızla arttığını ortaya koyuyor.

020 yılı içerisinde Sony’nin PlayStation 5, Microsoft’un ise Xbox Series X ürünlerini tanıtması bekleniyor. Her iki konsola dair bazı sızıntılar mevcut. Oyun dünyasında yıl içerisinde belirli tarihlerde düzenlenen etkinlikler ise heyecanla bekleniyor. Bu etkinlikler arasında E3 fuarının da dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından takip edildiği biliniyor. 2006 yılına kadar halka açık olan bu fuar daha sonrasında ise basına özel olarak düzenlenmeye başlandı.

Son yıllarda ise bu etkinlik yeniden herkesin katılabileceği bir formata dönüştürüldü. Yine de oyun dünyasının geleceğine yön veren bir etkinlik olarak tüm dikkatler burada oluyor. yılın Haziran ayı içerisinde ABD’nin Los Angeles eyaletinde E3 2020 fuarı düzenlenecek. Sony’nin bu etkinliğe katılma kararı ise merakla bekleniyordu. Şirketten konuyla ilgili açıklama geldi.

Sony E3 2020’ye Katılmıyor

Sony E3 2020’ye Katılmıyor

Teknoloji devinin PlayStation 5’i ne zaman tanıtacağı halen belirsiz. Tahminler yıl içerisine düzenlenecek olan Gamescom ya da E3 etkinliklerinde bu tanıtımın yapılacağına yönelikti. Ancak şirketten yapılan son açıklama E3 2020 için bu ihtimali ortadan kaldırıyor. Sony bu kararı geçtiğimiz yıl düzenlenen etkinlikte almıştı. 2019’da ilk kez E3’e katılmayan teknoloji devi, 2020 yılı içerisinde de bu kararının arkasında duruyor.

Sony tarafından yapılan açıklamada “SI olarak yaptığımız kapsamlı bir değerlendirme sonrasında E3 2020’ye katılmamaya karar verdik. Şirket olarak ESA’ya büyük saygı duyuyoruz, ancak E3 2020’nin vizyonunun bu sene odaklandığımız konular için doğru yer olduğunu düşünmüyoruz. Dünya çapında yüzlerce tüketici etkinliğine katılarak, 2020 yılında global etkinlik stratejimizi sürdüreceğiz.

Odak noktamız, hayranlara PlayStation ailesinin bir parçası olduklarını hissettirmek ve en sevdikleri içeriklere erişmelerini sağlamak. PlayStation 4’e gelen harika oyunlarımız var ve nihayetinde PlayStation 5’in piyasaya sürülmesiyle, hayranlarımızla yıl boyunca kutlama yapmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamalarına yer verildi.

Sony Hangi Etkinliklere Katılacak?

Sony Hangi Etkinliklere Katılacak?

Şirketin yıl içerisinde pek çok oyun fuarına katılacağı belirtiliyor. Bunlar arasında Taipei Game Show öne çıkıyor. Sony daha önce kendisi bizzat PlayStation Experience adında bir etkinlik düzenliyordu. Şirketin bu etkinliği de düzenlemesi beklenmiyor. Bu arada E3 2020’ye katılmama kararı alan tek firma Sony değil.

Yine dünyanın önde gelen oyun geliştiricileri arasında yer alan Microsoft, EA gibi devler de E3 2020’de yer almayı tercih etmiyor. Bu şirketlerin ortak fikri E3’ün yenilikçi bir yaklaşıma sahip olmadığı fikrine sahip. Söz konusu oyun geliştiricileri son yıllarda daha çok kendi etkinliklerini düzenleme yolunu seçiyor. Sony’nin PlayStation 5’i ne zaman tanıtacağı ise merak edilmeye devam ediyor. Tahminler bu yılın sonuna doğru tanıtılacağı yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum