Yatırım yapmaya başla!

Sony CEO’su Düşük Fiyatlı PlayStation 5 Geliştirmeme Nedenini Açıkladı

Sony CEO’su Jim Ryan, Microsoft gibi uygun fiyatlı bir konsol geliştirmeme sebeplerine değindi.
Sony CEO’su Düşük Fiyatlı PlayStation 5 Geliştirmeme Nedenini Açıkladı

Son günlerde oyun sektörü tanıtılan yeni konsol haberleri ile çalkalanıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde Sony ve Microsoft oyuncuların heyecanla beklediği yeni konsollarının tanıtımını gerçekleştirdi. Uzun zamandır merak edilen Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5’in çıkış tarihi ve fiyatı Microsoft ve Sony tarafından açıklandı. İki konsol arasındaki rekabette belirlenecek fiyatın belirleyici rol oynayacağı belirtiliyor.

Microsoft yaptığı açıklama ile iki konsol modeli tanıttı. Xbox Series X’in yanında daha düşük fiyatlı Xbox Series S modeline yer verildi. Sony ise PlayStation 5 için standart sürüm ve Digital Edition sürümü tanıttı ancak düşük fiyatlı bir model geliştirmedi. Bu konuyla ilgili Sony CEO’su Jim Ryan önemli açıklamalarda bulundu.

Sony CEO’sundan Ucuz PS5 Açıklaması

Sony CEO’sundan Ucuz PS5 Açıklaması

Sony geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte PS5 ile alakalı tüm merak edilenleri açıkladı. Buna göre PS5’in standart sürümü 499 dolar/euro, Digital Edition sürümü 399 dolar/euro fiyatı ile satışa çıkacak. Digital Edition sürümünde disk okuyucu bulunmuyor ve kullanıcılar oyunları dijital mecralar üzerinden satın alabilecek. Ancak Microsoft’un yaptığı gibi daha ucuz bir PlayStation 5 modeli geliştirilmedi.

Sony CEO’su Jim Ryan bu konuyla ilgili açıklamasında daha düşük donanıma sahip bir PS5 modelinin uzun vadede sorun yaratabileceğine değindi. Bir internet sitesine konuşan Ryan, “Oyun sektörünün geçmişine bakarsak; düşük fiyatlı ve düşük özellikli bir konsol üretmek geçmişte iyi sonuçlar göstermedi. Bu seçeneği düşündük ve bunu düşünen diğer yöneticiler bunun ne kadar sorunlu olduğunu keşfetti.” açıklamasını yaptı.

Geliştirdikleri konsolların uzun yıllar boyunca satışa sunulduğunu hatırlatan Sony CEO’su, “Araştırmamıza göre oyun konsolu alan insanlar onu dört, beş, altı hatta yedi yıl kullanmaya devam etmek istiyor. Onlar gelecekten etkilenmeyecek ve iki-üç yıl içinde eski sayılmayacak bir şey satın aldıklarına inanmak istiyorlar. Her rakibin kararına ve düşüncelerine saygı duyuyorum.” diye konuştu.

Açıklamalardan anlaşılacağı üzere Sony, PlayStation 5’in mevcut stratejisi ile rakibinden daha güçlü olacağını düşünüyor. Oyun teknolojisinin hızla geliştiğini düşündüğümüzde uzun vadede Xbox Series S’in bazı sorunlar yaşaması sürpriz olmayacaktır. Microsoft’un bütçe dostu konsolu Xbox Series S, 299 dolar ile satışa sunulacak. Xbox Series X’in fiyatı ise 499 dolar olarak açıklanmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum