Yatırım yapmaya başla!

Spotify Küçük Yaş Kullanıcı Kitlesi için Kids Uygulaması Geliştirdi

Popüler yayın servisi Spotify çocuk kullanıcılara yönelik Kids uygulamasını yayınladı.
Spotify Küçük Yaş Kullanıcı Kitlesi için Kids Uygulaması Geliştirdi

İsveç merkezli dijital müzik uygulaması Spotify, kullanıcı sayısını artırmak ve daha iyi bir deneyim sağlamak adına sürekli yeni özellikler geliştiriyor. Toplam kullanıcı sayısı 250 milyona dayanan popüler müzik servisi, tüm yaş gruplarına yönelik hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu plan kapsamında platform çocuklara yönelik hizmet verecek Kids uygulamasını yayınladı.

3 ila 10 yaş arası çocuklara yönelik olarak geliştirilen uygulama daha güvenli bir kullanım deneyimi vadediyor. Spotify Kids uygulaması ilk olarak İrlanda’daki kullanıcılar için yayınlandı ve kısa sürede dünya genelinde yayılması bekleniyor. Çocuklara özel geliştirilen platformda şarkılar Spotify’ın kendi editörleri tarafından özel olarak seçiliyor.

Spotify Kids Uygulaması Yayınlandı

Spotify Kids Uygulaması Yayınlandı

Spotify’ın çocuklar için hazırladığı platformda ağırlıklı olarak Disney müzikleri, masal ve hikayeler yer alıyor. Ebeveyn kişiler yaşça büyük çocuklar için platformda Ariana Grande, Bruno Mars gibi popüler sanatçıların şarkılarını dinlenebilir hale getirebilecek. Editörler tarafından şarkılar belirlenirken belirli kriterler gözetiliyor. Bu kriterlerin başında kullanılan dil gelirken, silah ve şiddet içerikli sözlere dikkat ediliyor.

Ayrıca belirlenen şarkılar editörler tarafından o ülkeye özel olarak belirlenecek. Spotify Kids uygulamasından yararlanmak için kullanıcıların Aile için Premium paketine sahip olması gerekiyor. Bu paket ülkemizde aylık 20.99 TL’den satışa sunuluyor. Ödeme yapan kullanıcılar Premium kategorisinde olacağı için reklam gösterimine maruz kalmayacak. Aile hesapları 6 kişiye kadar kullanım imkanı tanıyor ve bu kişilerin biri çocuklar için ayrılacak.

Uygulama için Uzmanlara Danışıldı

Uygulama için Uzmanlara Danışıldı

Spotify, Kids platformunun hazırlanması için çocuk içerik uzmanlarından yardım aldığını belirtiyor. Platformun geliştirilmesi için 2 yıldan fazla zamandır uğraşıldığını belirten şirket yetkilileri, uygulamanın zaman içerisinde çok daha fazla pazarda yerini alacağını söyledi. İlk olarak İrlanda’da tanıtılan servis şu anda beta sürecinde ve zaman içerisinde geliştirilecek.

Çocuk kullanıcılar Kids uygulamasında sanatçı ve albüm araması yapamayacak. Sadece editörler tarafından belirlenen şarkıları dinleyebilecek. Kullanıcılar ayrıca belirlenen canavar avatarlarını kendi profillerine tanımlayabilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum