Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Paranormal Korku Karakteri Slender Man’i Konu Alan Filmin Fragmanı Bile Olay Oldu!

Efsanevi korku karakteri Slender Man'i konu alan filmden ilk fragman geldi. Peki, daha önce cinayet girişimlerine neden olan karakterin sinemaya uyarlanması çocuklar üzerinde nasıl bir etki yaratacak?
Paranormal Korku Karakteri Slender Man’i Konu Alan Filmin Fragmanı Bile Olay Oldu!
Yorum

Bir internet geyiği olarak ortaya atılmasına rağmen dilden dile yayılan ve sonunda efsane haline gelen Slender Man, beyazperdeye uyarlandı. Ve birazdan sizin de göreceğiniz gibi fragman epey korkutucu görünüyor.

Gerçi bu film, yeni cinayetlere yol açar mı, çocukların psikolojisini darmaduman eder mi, orası henüz bilinmiyor. Ama detaylara geçmeden önce Slender Man hakkında bilgi sahibi olmayanlar için kısaca paranormal korku karakterinden bahsedelim.

İşin aslı ilk kez 2009 yılında Something Awful isimli sitede ortaya çıkan paranormal korku karakteri, zaman içinde pek çok kez gündeme geldi.

Slender Man Efsaneleşmiş Paranormal Korku KarakteriÇünkü insanların, özellikle de çocukların üzerinde yarattığı etkiyle Slendar Man hepimizin aşina olduğu korku hikayeleri arasında kalmadı. Bunun yerine onun gerçekten var olduğu söylenmeye başladı.

Slender Man efsanesi o kadar büyüdü ki 2014’ta yılında henüz 12 yaşında olan Payton Leutner, aynı yaştaki iki yakın arkadaşı tarafından 19 kez bıçaklandı.

Payton Leutner Slender Man'i Memnun Etmek İsteyen Arkadaşları Tarafından BıçaklandıNeyse ki mucize eseri yoldan geçen bisikletli birinin onu bulmasıyla hayatta kaldı. Cinayete teşebbüs eden kız arkadaşlarsa suçlarını kabul ederek bunu Slender Man’i memnun etmek için yaptıklarını söyledi.

Aradan geçen yıllar sonucunda o zaman 12, günümüzde 17 yaşında olan kızlardan Anissa Weier’in 25 yıl bir psikiyatri kliniğinde hapsine karar verildi.

Anissa Weier’in 25 Yıl bir Psikiyatri Kliniğinde Hapsine Karar Verildi Morgan Geyser isimli diğer kızın ise 40 yıl hapis cezası isteniyor ve mahkeme kararını önümüzdeki günler içinde kararını verecek. Anlayacağınız; Slender Man efsanesi çok ciddi sonuçlara yol açmıştı. Hatta olayların ardından Slender Man korkusu yüzünden çocuklarının psikolojisinin bozulduğunu söyleyen birçok anne ortaya çıkmıştı.

Şimdi gelelim, aşağıda sizin de gördüğünüz gibi ilk fragmanı paylaşılan Slender Man’in beyazperde uyarlamasına!

Screen Gems tarafından yayınlanan filmin ilk fragmanı, doğal olarak korku ögeleriyle dolu! Yönetmen koltuğunda Sylvian White’ın oturduğu filmin senaryosu ise David Birke tarafından kaleme alınmış. Küçük bir Massachusetts kasabasında geçen hikaye, 4 kız arkadaşın Slender Man efsanesini çürütmek için hazırladıkları ritüeli konu alıyor.

Fakat kızlardan biri kaybolunca, Slender Man’in gerçek olabileceği şüpheleri baş göstermeye başlıyor. Filmin oyuncuları arasında ise Joey King, Julia Goldani-Telles, Jaz Sinclair, Annalise Basso ve Javier Botet gibi isimler yer alıyor. Yeri gelmişken efsanenin daha önce HBO tarafından Beware the Slenderman isimli belgeselle ekranlara getirildiğini hatırlatmak isterim.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu