Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İş Odaklı Sohbet Uygulaması Slack, Salesforce Bünyesine Katılıyor

Kurumsal iletişim platformu Slack’in Salesforce’a satılacağı duyuruldu.
İş Odaklı Sohbet Uygulaması Slack, Salesforce Bünyesine Katılıyor

Günümüzde dijital iletişim uygulamaları insanlar tarafından yaygın bir şekilde kullanılır oldu. Özellikle bu yıl koronavirüs pandemisinin dünya genelinde yayılması sonrası iletişim uygulamaları milyonlarca kişi tarafından kullanılır hale geldi. İnsanlar evlerine kapandı ve evden çalışma modeline geçiş yaptı. Eğitim kurumlarının büyük bölümü de uzaktan eğitim uygulamasına geçti. Bu durum Zoom, Slack, Microsoft Teams gibi platformların hızla yükselmesine zemin hazırladı.

İş odaklı sohbet uygulaması Slack pek çok şirket tarafından beğeniyle kullanılıyor. Son gelen duyuruya göre Slack büyük bir yatırım ile Salesforce tarafından satın alınıyor. ABD merkezli bulut yazılım şirketi sektörün önde gelen firmaları arasında yer alıyor ve yıllık geliri 17 milyar dolar seviyesinde. Salesforce’un Slack’i satın almak için 27.7 milyar dolar ödeme yapacağı açıklandı.

Slack Dev Firmaya Satılıyor

Slack Dev Firmaya Satılıyor

Slack 2010 yılında Stewart Butterfield tarafından kuruldu ve şirketlerin beğenisine sunuldu. Ancak son dönemde pandeminin de etkisiyle uygulamanın kullanıcı sayısında büyük bir artış yaşandığı biliniyor. Bu gelişim Slack’in Salesforce tarafından satın alınmasına zemin hazırlamış gibi görünüyor.

Salesforce CEO’su Marc Benioff yapılacak olan yatırımla ilgili, “Salesforce ve Slack birlikte, kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve çalışma şekillerini tamamen değiştirecek. Dünyanın herhangi bir yerinden iş yapılabilecek. Salesforce ve Slack, kurumsal yazılımın geleceğini şekillendirecek ve tamamen dijital, her yerden çalışabilen dünyada herkesin çalışma şeklini değiştirecek.” açıklamasında bulundu.

Slack CEO’su Butterfield ise satışla ilgili bunun yazılım tarihindeki en stratejik birleşim olduğunu düşündüğünü ve işe koyulmak için sabırsızlandığını söyledi. Slack’in mevcut hizmetini sürdüreceğini belirten Butterfield, Salesforce Cloud hizmetleri ile güçlü bir şekilde entegrasyon sağlanacağını ifade etti. Salesforce şirketlere yönetim yazılımları ve bulut tabanlı servisler geliştiriyor. Slack gibi Salesforce da 2020 yılında COVID-19 pandemisinin etkisiyle rekor büyüme sağladı.

Aynı şekilde Slack’in geçtiğimiz hafta satışa çıkacağı söylentileri, şirketin 25 milyar dolar değerlemeye ulaşmasına neden olmuştu. Platform daha önce Google, Microsoft ve Amazon gibi dev şirketlerden de teklif almış ancak bunların hepsi reddedilmişti. Son dönemde Slack’in rakibi Microsoft Teams büyümesi ile dikkat çekmişti. Hatta Slack, Microsoft’u rekabete aykırı davrandığı gerekçesiyle Avrupa Birliği’ne şikayet etmişti.

Salesforce Aradığını Buldu

Salesforce Aradığını Buldu

ABD’li dev şirketin uzun zamandır müşteriye yönelik bir ürün arayışında olduğu biliniyordu. Slack’ın son dönemde hızla yükselişi Salesforce için cazip bir seçenek haline getirdi. Bu satın alma ile şirket sektördeki rakibi Microsoft’a karşı güçlenmiş oluyor. Salesforce daha önce 15.7 milyar dolar bedelle analiz şirketi Tableau’yu satın almıştı.

Şubat ayında ise mobil yazılım sağlayıcısı Vlocity için 1.3 milyar dolar yaıtırım yapılmıştı. Şirket yüzde 27’si son beş yılda olmak üzere en az şirketi satın aldı ve hızlı bir büyüme trendi yakaladı. Salesforce finans müdürü Mark Hawkins daha önce yaptığı açıklamasında fırsatçı anlaşmalar arayışında olmayı sürdüreceklerini söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum