Yatırım yapmaya başla!

Slack CEO’su Microsoft’un Erişimini Yıkıcı İnovasyon Gerekçesiyle Tehdit Olarak Görmüyor

Mesajlaşma uygulamasının kurucu ortağı ve CEO’su olan Stewart Butterfield, Microsoft’un yazılımlarının yaygın olarak benimsenmesini sorun olarak görmüyor.
Slack CEO’su Microsoft’un Erişimini Yıkıcı İnovasyon Gerekçesiyle Tehdit Olarak Görmüyor

Slack CEO’su Stewart Butterfield, Microsoft’un şirketin başlıca rakibi olabileceğini kabul etse de Microsoft’un yazılımlarının yaygın olarak benimsenmesini büyük bir problem olarak görmüyor. Ne var ki Microsoft Teams hizmetleri, Slack’in mesajlaşma platformuna doğrudan bir rakip olarak tasarlandı.

Office 365’in bileşeni olan Teams uygulaması, Microsoft’un ticari bulut kategorisinin ayırt edici bir özelliği ki yatırımcılar da firmanın lisanslardan aboneliklere geçişini takip etmeye özen gösteriyor.

Halihazırda dünyanın en değerli halka açık şirketi olan Microsoft’un Office ürünleri ve bulut hizmetleri, tüm gelirlerin dörtte birini temsil ediyor.

Microsoft Teams Slack Kullanıcı Sayısı Geçti Zaten geçen hafta Microsoft ve Teams’in, Slack’ten daha fazla günlük aktif kullanıcıya sahip olduğu duyuruldu. Bir yönetici ayrıca Office 365’in ticari kullanım için aylık aktif kullanıcı sayısı 180 milyona ulaşırken şirketin kullanıcı tabanının daha da genişleyebileceğini önerdi. Slack CEO’su Butterfield ise gelişmeler üzerine; “daha büyük bir dağıtıma dayanıyorsa, bunun gerçekten bir tehdit odluğunu düşünmüyorum” dedi. Butterfield görüşünün Harvard Business School profesörü Clayton Christensen’ın yıkıcı inovasyon kavramına dayandığına işaret etti.

Çünkü Butterfield, daha küçük bir şirketin ürününün müşterilerle yankı yapması durumunda, daha birçok şey yapan başka bir şirkete karşı ilerleme kaydedebileceğini savundu.

Slack CEO'su Microsoft’un Sorun Görmüyor Yıkıcı İnovasyonBununla birlikte Microsoft’un, Windows’un işletim sistemlerinde baskın hale geldikten sonra internet arama pazarında Google ile rekabet etmeye zorlandığını belirtti. Microsoft’un arama motoruna milyarlarca dolar harcadığını hatırlatan Butterfield, şu anda pazar paylarının ne olduğunu bilmediğini, yüzde 9 civarında bir şey olduğunu sandığını vurguladı.

Google’ın Facebook’un yükselişinin ardından Google+ sosyal ağını popülerleştirme çabalarının da üzerini çizen Butterfield, Google’ın bir fark yaratamayarak bu yılın başlarında tüketici ürünü kapattığını bildirdi.

Microsoft’un erişiminden neden endişelenmediğini verdiği örneklerle açıklayan Slack CEO’su, rekabetin kullanıcı deneyiminin kalitesine dayanması ve tüm odağın burası olması durumunda, Microsoft’tan dolayı daha çok endişeleneceklerini ama durumun böyle olmadığını anlattı. Microsoft’un inanılmaz bir şirket ve çalışmak için iyi bir partner olduğunu da söyleyen Butterfield; “Microsoft ne yaparsa yapsın, biz yine de müşterilerimiz için yapacağımız şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum