Paylaşım

Skype’a Görüntülü ve Sesli Görüşme için Kayıt Alma İmkanı Geliyor!


 

Yazılı ve görsel iletişim uygulaması Skype’a çağrı esnasında kayıt alma özelliği geliyor.

Dünyanın en çok kullanılan iletişim uygulamaları arasında hiç kuşkusuz Skype’ın adını sayabiliriz. Hem görüntülü hem de sesli olarak iletişim kurulabilen Skype’ı milyonlarca kişi kullanmaktadır. Microsoft’un üretmiş olduğu program firmalar tarafından en çok tercih edilen programlar arasında yer alıyor.

Özellikle iş amaçlı yapılan görüşmelerde görüntülü ve sesli iletişim seçeneği Skype üzerinden sıklıkla kullanılıyor. Ancak bu iletişim yolu her ne kadar önemli işleve sahip olsa da kullanıcıların tüm ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap veremiyor. Özellikle bu görüşmelerini kayıt altına almak isteyen kişiler bunun için farklı programlar kullanmak durumunda kalıyordu.

Microsoft’tan Kayıt Alma Seçeneği

Skype ile sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştiren kişiler bu görüşmelerini kayıt altına almak istedikleri zaman 3. parti programlara ihtiyaç duyuyorlardı. Microsoft bu durumun farkına varmış olacak ki görüntülü görüşmelere kayıt olanağını getirmeye hazırlanıyor.

Microsoft bu özelliği Skype’a eklerken Wirecast, Vmix ve Xsplit gibi yazılımlardan faydalanacak. Bu sayede aramanın bitimiyle beraber görüşmenin bir kopyası otomatik olarak oluşturulmuş olacak.

Güncelleme Henüz Test Aşamasında

Microsoft’un Skype’ın görüntülü ve sesli görüşmeleri için geliştirmiş olduğu kayıt alma özelliği henüz sadece içerik oluşturucuları sayfasına eklenmiş durumda. Windows 10 kullanıcıları henüz bu güncellemeyi almış değil.

Yazılımın geliştirilmesi ve test aşamaları tamamlandıktan sonra, önümüzdeki süreçte Windows 10 kullanıcılarının, Skype görüşmelerini kaydetmesine olanak sağlayan güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın