Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sk Square Bünyesindeki Şirketlerin Metaverse’e Sahip Olmasını İstiyor

Güney Koreli şirket Metaverse sektörüne önem veriyor.
Sk Square Bünyesindeki Şirketlerin Metaverse’e Sahip Olmasını İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

SK Telecom’un yatırım yan kuruluşu SK Square, tüm portföy şirketlerinin bir Betaverse varlığına sahip olması gerektiğine inanıyor.

Şirketin genel müdürü Huh Seok-joon işlerinin Metaverse’e ddönüşmesi gerektiğini belirtti ve gelecekte müşterilerin cep telefonları yerine metaverse tabanı aracılığıyla şirketlerle etkileşime gireceğini belirtti.

SK Telecom, Güney Kore’nin en büyük şirketlerinden biri olan SK Group’a aittir. Metaverse gereksinimi, maddi olmayan, dijital dünyadan ziyade ilaç, lojistik ve imalat gibi sektörlere odaklanma eğiliminde olan şirketlerin ilgisini çekiyor.

Metaverse giderek son aylarda odak haline giderek geldi. Ekim ayında, Facebook’un ana şirketi, bu tür bir ortamda aktif olma isteklerini yansıtmak için kendisini Meta olarak yeniden adlandırdı. Bu mecralarda sanal gayrimenkul arsalar rekor fiyatlarla satılıyor .

Grayscale geçen ay, Metaverse’in yıllık 1 trilyon dolardan fazla gelire sahip bir pazar fırsatını temsil ettiğini söyledi. Blomberg, SK Square’in en büyük hissedarı olduğu çip üreticisi SK Hynix’in yanı sıra bir çevrimiçi alışveriş merkezi olan 11street ve bir yolculuk hizmetleri sağlayıcısı olan TMap Mobility gibi şirketlerde hisse sahibi olduğunu bildirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu