Yatırım yapmaya başla!

Şirketler GDC 2020’ye Corona Virüsü Nedeniyle Katılmama Kararı Alıyor

Dünyanın önde gelen şirketleri, Corona virüsü nedeniyle önümüzdeki ay düzenlenecek Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmama kararı almaya başladı.
Şirketler GDC 2020’ye Corona Virüsü Nedeniyle Katılmama Kararı Alıyor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve sonrasında ülke genelinde yayılan Corona virüsü tüm sektörleri etkilemeye devam ediyor. Salgın nedeniyle ölü sayısının 2600 geçtiği belirtiliyor. 80 bine yakın insanın ise virüs nedeniyle tedavi altında olduğu gelen bilgiler arasında. Dünya Sağlık Örgütü salgının hızla yayılması ile beraber uluslararası acil durum ilan etmişti. Virüs Çin dışında pek çok ülkede görülüyor ve daha da yayılmaması için çeşitli önlemler, karantinalar uygulanıyor. Teknoloji sektörüne yönelik düzenlenen etkinlikler ise salgından nasibini almaya devam ediyor.

Bugünlerde İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenmesi beklenen Mobil Dünya Kongresi için pek çok şirket Corona virüsü nedeniyle katılmayacağını duyurmuştu. Ardı ardına gelen açıklamalar sonrası etkinliği düzenleyen GSMA, MWC 2020’yi iptal etmek zorunda kalmıştı.Gelişmeler gösteriyor ki önümüzdeki günlerde benzer bir durum GDC 2020 için söz konusu olabilir. Oyun Geliştiricileri Konferansı için pek çok şirket katılmama kararını açıklamaya başladı.

Corona Virüsü GDC 2020’yi Vuruyor

Corona Virüsü GDC 2020’yi Vuruyor

Oyun dünyasının dikkatinin buraya çevrileceği GDC 2020 etkinliği 16 – 20 Mart tarihleri arasında ABD’nin San Francisco şehrinde düzenlenecek. Ancak Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı tedirgin eden Corona virüsü nedeniyle pek çok şirket bu etkinliğe dair katılmama kararını açıkladı. İlk olarak geçtiğimiz günlerde sosyal medya devi Facebook, Oyun Geliştiricileri Konferansı’na virüs nedeniyle katılmayacağını açıkladı.

Şirketten yapılan açıklamada, “Çalışanlarımızın, geliştirici ortaklarımızın ve GDC topluluğunun sağlığı ve güvenliği konusundaki endişeler ve COVID-19 ile ilgili gelişen sağlık riskleri nedeniyle Facebook, bu yılki Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmayacak.” ifadelerine yer verildi.

PlayStation’un geliştiricisi olan Japonya merkezli teknoloji devi Sony de benzer bir açıklama yaptı. Sony açıklamasında “Katılımımızı iptal etmekten dolayı hayal kırıklığına uğradık, ancak küresel iş gücümüzün sağlığı ve güvenliği en büyük endişemiz.” diyerek etkinliğe katılmayacağını duyurmuş oldu.

Son Açıklama EA’dan Geldi

Son Açıklama EA’dan Geldi

Oyun Geliştiricileri Konferansı’na katılmayacağını duyuran şirketlere her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak dünyanın önde gelen oyun şirketlerinden Electronic Arts benzer bir açıklama yaptı ve GDC 2020’de yer almayacağını resmen duyurmuş oldu.

EA’dan yapılan açıklamada, “Corona virusü ile küresel durumu yakından takip ediyoruz ve son zamanlarda yeni bölgelerdeki vakaların artışıyla birlikte, tüm zorunlu olmayan seyahatlerin kısıtlanması da dahil olmak üzere çalışanlarımızın refahını korumak için ek adımlar atmaya karar verdik. Sonuç olarak GDC’ye resmi katılımımızı iptal ediyoruz ve katılımı diğer etkinliklere sınırlıyoruz. Durumu takip etmeye devam ediyoruz ve uygun olduğunu düşündüğümüzde çalışanlarımıza rehberlik edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

GDC 2020’ye katılmayacağını duyuran diğer şirketler arasında Kojima Productions da yer alıyor. Şirket son günlerde Death Stranding ve daha öncesinde Metal Gear oyunları ile adından söz ettirmişti. Şu an için GDC 2020 takvimine dair herhangi bir olumsuz gelişme söz konusu değil. Ancak şirketlerin katılmama kararı sonrası MWC 2020’de olduğu gibi bu etkinlik için de benzer bir karar çıkar mı izleyip göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum