Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sırbistan Bakanı: Ruslara Karşı Zulüm Kabul Edilemez

Avrupa’da büyüyen Rus karşıtı histeriyi kınayan Sırbistan İçişleri Bakanı, konuya dair çarpıcı iddialarda bulundu. Detaylar şöyle...
Sırbistan Bakanı: Ruslara Karşı Zulüm Kabul Edilemez
Son Güncelleme: 
Yorum

Batılı ülkeler Rusya’ya yaptırım uygulamaya devam ediyor. Başta ABD olmak üzere birçok Avrupa Birliği ülkesi, Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya’ya tarihte görülmemiş sayıda ve güçte ekonomik yaptırım uyguladı.

Ancak 32 gündür devam eden savaşta elbette Rusya’nın yanında olan ülkeler de var. Bunlar arasında yer alan ülkelerden olan Sırbistan, Rusya’ya karşı büyüyen düşmanlığı eleştirdi.

Sırbistan İçişleri Bakanı Aleksandar Vulin, Avrupa’daki Rus karşıtı histeriyi şiddetle kınadığını ve Ruslara karşı zulmün düşünülemez olduğunu dile getirdi.

Tarihsel olarak Rusofobi ve Sırp düşmanlığının tek yumurta ikizi olduğuna inanan bakan, birçok kişinin Rus bir çocuğu okuldan atma, Dostoyevski gibi yazarları ders kitaplarından çıkarma veya Rus diye hastanelerde tedavi görmesini engelleme gibi eylemde bulunduğunu söyledi.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic de geçtiğimiz günlerde, dünyada hızla büyüyen histeri çılgınlığının bir sonucu olarak Batı’da Dostoyevski, diğer Rus ve Sovyet tarihi kişilerden uzaklaşılmasını eleştirmişti.

Ukrayna’yı desteklediklerini fakat Rusya’ya yaptırım uygulamayacaklarını söylemişti. Bunun nedeni olarak da tarihte Rusların kendilerinin yanında olmasını gösterdi.

Vucic, NATO’nun 1999 yılında Sırbistan’a yaptığı saldırının yasa dışı ve korkunç olduğunu dile getirirken, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Wang Wenbin ise “Sırbistan’dan, Çin’den ve hatta tüm dünyadan insanlar NATO’nun 1999’da Sırbistan’a düzenlediği bombalamaları asla unutmayacak” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu