Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Signal’in Patronu Acton, WhatsApp’ın Yerini Alamayacaklarını İtiraf Etti

Signal’in başındaki isim Brian Acton, WhatsApp’ın yerini alamayacaklarını söyledi.
Signal’in Patronu Acton, WhatsApp’ın Yerini Alamayacaklarını İtiraf Etti

Mesajlaşma uygulamaları hemen herkes tarafından kullanılan başlıca iletişim araçları olarak öne çıkıyor. WhatsApp’ın bu uygulamalar arasında en çok kullanılan platform olduğunu söyleyebiliriz. Facebook’un sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması son günlerde gizlilik politikasında yaptığı değişiklik ile gündemden düşmüyor.

Platform kullanıcılara verilerinin Facebook ile paylaşılacağına dair bildirim göndermeye başladı. Bildirimi kabul etmeyenler 8 Şubat’tan itibaren WhatsApp’a giriş yapamayacak. Bu durum kullanıcıların farklı uygulamalara yönelmesini hızlandırdı. Signal, Telegram ve BiP gibi servisler WhatsApp alternatifi uygulamalar olarak öne çıkıyor.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde WhatsApp’ın yeni gizlilik politikasını eleştirmiş ve insanlara Signal uygulamasını tavsiye etmişti. Signal’in kurucusu Brian Acton, yaşananlar sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Acton aynı zamanda WhatsApp’ın da kurucuları arasında yer alıyor.

Signal Kurucusundan WhatsApp İtirafı

Signal Kurucusundan WhatsApp İtirafı

WhatsApp’ın gizlilik politikasındaki değişiklikler sonrası alternatif mesajlaşma platformları daha fazla takip edilmeye başlandı. Signal’in kurucusu Brian Acton ise uygulama ile ilgili itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu. Uygulama son bir hafta içerisinde 18 milyon yeni kullanıcı kazandı. Acton WhatsApp alternatifi olarak kullanıcılara hizmet vermeye devam edeceklerini ancak bu platformu geçmelerinin söz konusu olmadığını söyledi.

Signal’in kurucusu yaptığı açıklamada, “Arzum insanlara bir seçenek sunmak, kesinlikle kazananın her şeyi aldığı bir senaryo değil” ifadelerini kullandı. Küçük eylemlerin büyük olayları tetiklediğini vurgulayan ünlü isim, “Çevrimiçi gizlilik ve dijital güvenlik üzerine konuştuğumuz için ve insanların bu sorulara yanıt olarak Signal’e yönelmelerinden dolayı heyecan duyuyoruz” diye konuştu.

WhatsApp’ın halihazırda dünya genelinde 2 milyarı aşkın aktif kullanıcısı bulunuyor. 2009 yılında girişimci Jan Koum ile birlikte WhatsApp’ı kuran Acton, WhatsApp’ı bugünkü yerine getiren önemli bir isim. Acton, Yahoo’dan ayrılarak WhatsApp’ı kurmuştu. 2017 yılında WhatsApp yönetiminden ayrılan Acton, insanlara Facebook’u silmeleri tavsiyesinde bulunmuştu. Açık kaynak kod yapısına sahip olan Signal’in 50’den az çalışanı bulunuyor.

Signal’e Yeni Özellik Yolda

Signal’e Yeni Özellik Yolda

WhatsApp’ı silen kullanıcıların ilk seçeneklerinden biri olan Signal, artan ilgi sonrasında yeni özellikler geliştirmeye devam diyor. Bu yeniliklerden birisi ise görüntülü görüşmeye yönelik oldu. Platformda grup içi görüntülü görüşme yapılabiliyor ve 8 kişiye kadar katılım sağlanabiliyor. Şirket artan ilgi ile beraber bu sayının daha da yukarı çekileceğini açıkladı.

Yeni güncellemenin bu ayın sonuna doğru iOS ve Android platformlarına geleceği aktarıldı. Şirket ayrıca Twitter hesabından bir paylaşım yaptı ve ulaştığı toplam kullanıcı sayısını açıkladı. Buna göre Android üzerinden artan ilgi ile beraber Signal’in kullanıcı sayısının 10 milyondan 50 milyona çıktığı belirtildi.

Signal’de mesajlaşmalar uçtan uca şifreleme yöntemiyle korunuyor ve kullanıcıların sadece telefon numaralarına erişim sağlanıyor. Uygulama başka bir veriye ulaşmaması ile gizlilik endişesi olanların takdirini topluyor. WhatsApp’ın tepki çeken hamlesi sonrası, Elon Musk’ın Signal’i tavsiye etmesi, kullanıcıların büyük ilgi göstermesine zemin hazırladı. İlerleyen günlerde bu sayının daha da artması sürpriz olmayacaktır.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum