Yatırım yapmaya başla!

Shazam’ı Bünyesine Katan Apple Reklamları Kaldırmaya Hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl Apple tarafından satın alınan şarkı tanıma programı Shazam’ın uygulama içi reklamları kaldırılıyor.
Shazam’ı Bünyesine Katan Apple Reklamları Kaldırmaya Hazırlanıyor

Shazam kullanıcıların bir şarkıya ait bilgilere ulaşmasına yarayan kullanışlı bir program olarak biliniyor. Teknoloji devi Apple, bilindiği üzere geçtiğimiz yıl popüler şarkı tanıma programı Shazam’ı satın alma girişiminde bulunmuştu. Popüler uygulamayı satın almak için 400 milyon doları gözden çıkaran Apple, uygulama ile ilgili yeni kararlar almaya başladı.

An itibari ile Apple’ın Shazam’ı satın alması resmen tamamlandı ve uygulama teknoloji devinin bünyesine tamamen girmiş oldu. Satın alma işleminin resmen tamamlanması ile beraber Apple, Shazam uygulamasının önümüzdeki günlerde tamamen reklamsız olarak kullanıcılara sunulacağını duyurdu.

Shazam’da Reklamsız Dönem Başlıyor

Shazam’da Reklamsız Dönem Başlıyor

Apple’ın Shazam’ı satın alma süreci AB’nin açmış olduğu tekelcilik soruşturması nedeniyle bir sürelik gecikmeye neden olmuştu. 10 aylık süreç sonrasında AB’nin satın almaya onay vermesiyle beraber Shazam, resmen Apple’ın kanatları altına girmiş oldu. Sürecin tamamlanması ile beraber Apple, uygulamayı kullanıcılarına reklamsız olarak sunacağını duyurdu.

Shazam uygulamasında kullanıcıların karşısına çıkan reklam gösterimlerinin hem iOS hem de Android platformlarında kaldırılacağı açıklandı. Otoriteler Shazam’ın Apple bünyesine katılması ile beraber, reklamsız uygulama kararını uzun süredir bekliyordu. Sahip olduğu reklam gösterimleri ile Shazam’ın geçtiğimiz 2 yıl içerisinde büyük gelirler elde ettiği biliniyor.

Apple ile Shazam’ın İş Birliği Yeni Değil

Apple ile Shazam’ın İş Birliği Yeni Değil

Her ne kadar Shazam Apple’ın bünyesine yeni katılmış olsa da, iki şirket arasındaki iş birliği çok daha eski tarihe dayanıyor. 1999’da Londra’da kurulan Shazam, dinlediği şarkıları hızlıca tanıyarak bir sistem ile dikkatleri üzerine çekmişti. 2008 yılında ise App Store’da yerini alan uygulama, kısa süre içerisinde büyük bir ivmelenme yaşadı.

iPhone 3G modellerde, iTunes üzerinden şarkı satın almaya imkan sağlayan Shazam, Apple’ın Siri asistanı ile entegre şekilde çalışıyordu. Apple yetkililerinden gelen açıklamalar, Shazam’ın satın alınmasıyla beraber, gelecekte çok daha yenilikler ve güncellemeler ile uygulamanın geliştirilmesine devam edileceği yönünde.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum