Yatırım yapmaya başla!

Shazam Arama Sonuçlarını Instagram’da Hikaye Olarak Paylaşmak Mümkün Olacak

Müzik arama servisi Shazam’a Instagram Hikayelerinde paylaşım yapma özelliği geliyor.
Shazam Arama Sonuçlarını Instagram’da Hikaye Olarak Paylaşmak Mümkün Olacak

Mobil dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan Shazam, kullanıcıların duyduğu müziğin ne olduğunu kolaylıkla tanımlayan bir uygulama olarak milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından satın alınan uygulamanın gizlilik ilkeleri güncellenmişti.

Apple tarafından satın alınan uygulamanın 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. 1.5 milyar TL bedelle Apple’ın kanatları altına giren Shazam’a yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Shazam için yeni teknolojiler geliştiren Apple, son olarak dikkat çeken bir yeniliği duyurdu.

Shazam’da Instagram Hikayeler Dönemi Başlıyor

Shazam’da Instagram Hikayeler Dönemi Başlıyor

Son yılların en popüler sosyal medya uygulamalarının başında Instagram’ın geldiğini söyleyebiliriz. Yeni duyurulan özellik ile Shazam’da Instagram Hikayeler dönemi başlıyor. Yapılan duyuru ile Shazam kullanıcıları, arama sonuçlarına Instagram Hikayeler bölümünde yer verebilecekler.

Kullanıcılar Shazam’da gösterilen sonuç sayfasında bulunan paylaş butonu vasıtasıyla, çıkan seçenekler arasında Instagram Hikayeleri yer alacak. Kullanıcılar bu seçenek sayesinde şarkının kapak fotoğrafının yer aldığı bir hikaye oluşturabilecek. Instagram’da paylaşım ile karşılaşan kullanıcılar istedikleri takdirde şarkının Shazam sayfasına yönlenebilecekler.

İki Uygulamanın da Güncellenmesi Gerekiyor

İki Uygulamanın da Güncellenmesi Gerekiyor

Kullanıcıların Shazam arama sonuçlarını Instagram Hikayelerinde yer vermeleri için hem Shazam’ı hem de Instagram’ı en son sürüme güncellemiş olmaları gerekiyor. Ancak yeni özellik henüz sadece iOS kullanıcılarına sunulmuş durumda.

Özelliğin Android kullanıcılarına sunulacağı ile ilgili net bir bilgi mevcut değil. Ancak şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgiler, kısa zaman içerisinde Android kullanıcılarına da yeni özelliğin sunulacağın gösteriyor. Yeni özellik ile Instagram ve Shazam’daki kullanıcı etkileşiminin daha üst seviyeye çıkması amaçlanıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum