Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Solana’nın DeFi Platformu Serum, Teşvik Fonu Kapsamında 100 Milyon Dolarl Artırıyor

Solana ağındaki Serum’da bugüne kadar 70 milyon dolar taahhüt edildi. Detaylar geliyor…
Solana’nın DeFi Platformu Serum, Teşvik Fonu Kapsamında 100 Milyon Dolarl Artırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Solana’nın en büyük projelerinden biri olan Serum’un arkasındaki ekip, operasyonları genişletmek için 100 milyon dolarlık bir teşvik fonu yarattı.

Sipariş defteri tabanlı merkezi olmayan değişimin arkasındaki ekibi çalıştıran tüzel kişilik olan Teşvik Ekosistem Vakfı, “NFT’ler, oyun, metaverse ve DAO dahil olmak üzere yeni ürün için işe alım için fon topluyor.

Tur, Commonwealth Asset Management LP, Tagus, Tiger Global ve Golden Tree Asset Management yöneticilerinin katılımını içeriyor.

Teşvik Ekosistem Vakfı, katkıda bulunanlara maaş ve fayda sağlamak için kullanılan bir varlıktır. Vakıf, Raydium ve Bonfida gibi projeler de dahil olmak üzere Serum ve Solana ekosisteminde tokenleri tutan Serum Ekosistem Fonu’nu da yönetecek.

SRM günlük grafik
Kaynak: TradingView

Turdaki alıcılar SRM tokenlerini ve ekosistem fonunun bir kısmını aldı. Ekosistem fonları, büyük projeler arasında büyüyen bir trend haline geldi. Fon kaynağı, kendi ekosistemleriyle ilgilenir ve erken aşamadaki şirketleri teşvik eder. Ayrıca likidite sağlayıcılarını finanse etmek için bu projelerden jetonlar gönderir.

Serum ilk olarak FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından kuruldu ve o zamanlar Serum’a katkıda bulunanların çoğu Alameda ve FTX çalışanlarıydı. Zamanla, hem gelişen düzenleyici ortam hem de topluluğu Serum’un geleceğine daha fazla dahil etme arzusu nedeniyle, artık Serum’u merkeziyetsiz hale getirildi.

SRM son günlerde kripto para piyasasında yaşanan düşüşün etkisiyle kayıplarını artırıyor. Kripto para birimi yazım itibariyle 500 milyonun üzerinde piyasa değerine sahip ve 3 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%