Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Sasa Polyester Hisseleri Olumlu Görünüme Rağmen Dalgalı Seyrediyor

Sasa Polyester hisseleri sabah saatlerinde 48 lirayı test ettikten sonra düşüşe geçerek 47 liranın altını kaydetmeye başladı.
Sasa Polyester Hisseleri Olumlu Görünüme Rağmen Dalgalı Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Sasa Polyester yaptığı yatırımlarla olumlu görünüm sunmasına rağmen bugünkü işlemlerde dalgalı bir seyir izliyor. Kayıp-kazanç bölgesinde dalgalanan hisseler, 46 – 48 lira aralığında gidip geliyor. Bedelsiz sermaye artırımıyla ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor.

Şirket 29 Mart tarihli genel kurul toplantısının ardından 290 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı yapılacağını açıklamıştı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada; 830 milyon lira olan çıkarılmış sermayenin 1.120.000.000 TL’ye yükseltilmesine karar verilmesi üzerine Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde gerekli işlemlerin yapılmasına ve Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli izinlerin alınmasına karar verildiği söylendi.

Şirket, 290 milyon liralık artırımın tamamının 2020 yılı kâr payından karşılanmasına karar vermişti. Ortakların elinde bulundurdukları beher hisseye %34,93975 oranında bedelsiz hisse verilmesine oy birliğiyle karar verirken, gerekli işlemler için de harekete geçilecek.

Açılışta 48,2 liraya kadar yükselen SASA kodlu hisseler buradan gerilemeye başladı ve ilk yarıda düşüş kaydetti.
Sasa Polyester Hisseleri %0,59 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri, dünkü işlemleri 47,3 liradan tamamladıktan sonra bugüne 48 liradan başladı. Açılışta güçlü yükselen hisseler TSİ 14:00 sularında 46,8 liraya kadar indi. Daha sonra yataya yakın bir seyir izleyen hisseler, TSİ 15:30 sularında 47,84 liraya kadar yükseldi.

Günü dalgalı bir seyirle geçiren Sasa Polyester hisseleri, TSİ 15:45 sularında %0,59 oranında yükselişle 47,60 liradan işlem görüyor. Kayıp-kazanç bölgesinde gidip gelen hisseler, olumlu görünüm yorumlarından destek buluyor.

Şirketin yeni elyaf yatırımıyla ilgili basın açıklamasında olumlu görünüm yorumu yapıldı. Şirketin 2017 yılında belirlediği yatırım programı kapsamında 4 yıldır açıkladığı girişimler şirketi güçlendirmeye devam ediyor.

Hisselerin fiyat peformansı incelendiği zaman haftalık bazda %6,13 yükseldiği görülüyor. Aylık bazda %20’den fazla değer kazanan Sasa Polyester hisseleri, yıllık %514,36 oranında yükseliş kaydetmiş durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu