Yatırım yapmaya başla!

Sanal Kimliğinizle Sonsuza Dek Yaşayabilirsiniz!

Ölümsüz olmak ister miydiniz? Ya da sevdiklerinizi hep yanınızda görmek? Görünen o ki çok yakında bu ütopik istekler gerçeğe dönüşecek…
Sanal Kimliğinizle Sonsuza Dek Yaşayabilirsiniz!

Teknolojik gelişmeler, hayatımızı pek çok farklı yönden değiştirmeye devam ediyor. Ve biz de bu gelişmelere şaşılacak kadar hızlı bir şekilde ayak uyduruyoruz. Örneğin; sosyal medya! Geçtiğimiz yıllarda tanıştığımız bu mecralara o kadar çok bağlandık ki artık sosyal medya hesaplarımıza bakmadan adım bile atamıyoruz.

Aynı şekilde, para kazanma yöntemleri de zamanla birlikte gelişip, değişiyor. Eskiden olsa asla inanamayacağımız yollardan tüm dünyayla bağlantı kuruyor, oturduğumuz yerden kazanç sağlamanın keyfini yaşıyoruz. Sonuçta; 21 yüzyılda yaşıyoruz ve her şeyin ama her şeyin anlamı değişiyor. Ölüm kavramı da artık değişenler arasında…

Öldükten sonra var olmaya devam etmek, bilim kurgu filmleri senaryolarını hatırlatıyor olabilir. Ancak bu da çok yakında alıştığımız şeyler arasına girecek.

Öldükten sonra sanal ortamda var olmak

İlk bakışta kulağa saçma gelebilir. Ancak dünyanın ilk robot avukatı hizmet vermeye başlamışken ya da seks robotlarının 10 yıl içinde devrim yapacağı düşünülürken, “sanal sonsuzluk” fikri pek de garip görünmemeli diye düşünüyorum.

Eternime isimli şirketin “sanal ortamda sonsuz yaşam” girişimi, öldükten sonra da sevdiklerinizle bağlantı kurmaya devam etmenizi sağlayacak.

Eternime isimli şirketin “sanal ortamda sonsuz yaşam” girişimi!

Önümüzdeki yıl lansmanı yapılacak Eternime’nin açıklamasına göre daha şimdiden 37 bin kişi bu hizmetten faydalanmak için kaydını yaptırdı.

Şirketin kurucusu Marius Ursache, oluşturulacak sanal kimliğin soranlara hayat hikayesini anlatabileceğini ve sanal dünyada başkalarıyla iletişim kurabileceğini açıkladı.

Sanal kimlik sayesinde öldükten sonra sevdiklerinize mesaj gönderebiliyorsunuz.

Silikon vadisinin onun yüzünden birbirine girdiği yapay zeka ile oluşturulacak bu sanal kimlik, siz hayatta değilken sevdiklerinizle iletişime geçecek. Tabii, kayıt yaptıran kişinin böyle bir programa kayıt olduğunu çevresindeki insanlara haber vermesi gerekiyor.

Ölümden sonra dijital olarak yaşama fikri üzerine yapılan daha pek çok farklı çalışma var. Örneğin; DeadSocial.org bunlardan bir tanesi!

DeadSocial.org ölümden sonra yaşama fikri girişimi

Program sayesinde siz öldükten sonra belirlediğiniz zamanlar içerisinde sosyal medya hesaplarınızdan paylaşım yapılıyor. Ayrıca, teknolojinin ölüm endüstrisinde yarattığı başka bir değişiklik de cenaze törenleri üzerine.

Cake isimli bir uygulama, insanların yaşarken cenaze törenlerini bütün ayrıntılarıyla planlamasına olanak sağlıyor.

Teknoloji ölüm kavramı üzerinde değişiklik yapıyor.

Ayrıca bu firma, kişinin öldükten sonra Facebook sayfasına ne olacağını belirlemesine de izin veriyor. Tüm bunlara ek olarak, İngiltere’de cenaze hizmeti veren firmaların fiyatlarını karşılaştırmaya yarayan bir arama motoru da geliştirildi.

Anlayacağınız, teknoloji ölüm sektörünü de kalıcı olarak değiştiriyor. Ve bazılarına göre öldükten sonra sanal olarak yaşama fikri gayet güzel görünse de bazıları teknolojinin hızından ciddi anlamda korkuyor. Tıpkı insanları yaklaşan sona karşı uyaran eski Facebook yöneticisi gibi!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum