Yatırım yapmaya başla!

Samsung Yanlışlıkla Gönderdiği Bildirimle İlgili Kullanıcıları Rahatlatan Açıklamayı Yaptı

Samsung’un kullanıcılarına göndermiş olduğu bildirime dair şirketten açıklama geldi.
Samsung Yanlışlıkla Gönderdiği Bildirimle İlgili Kullanıcıları Rahatlatan Açıklamayı Yaptı

Dünyanın en çok akıllı telefon kullanıcısı olan şirketi Samsung, her yıl yeni modeller piyasaya sürüyor ve bu sayısını daha da artırıyor. Şirket akıllı telefonlarının daha iyi hizmet sunması adına kullanıcılarına özel uygulama ve servisler geliştiriyor. Teknoloji devi son olarak kullanıcılarını tedirgin eden bir haberle gündeme geldi. Pek çok Samsung kullanıcısı akıllı telefon modellerine gelen ilginç bildirim ile karşılaştı. Gönderilen Find My Mobile uygulaması üzerinden iletildi.

Samsung’un neredeyse tüm akıllı telefonlarının bildirim ekranlarında ‘1’ yazan bir yazıya rastlandı. Kullanıcılar bu bildirime tıkladıklarında ise herhangi bir şey olmadı. Yine de pek çok kişi anlam veremedikleri bu bildirimden dolayı tedirgin oldu. Teknoloji devi yaşanan durumla ilgili kullanıcıları rahatlatan açıklamayı yaptı.

Samsung’dan Bildirim Açıklaması

Samsung’dan Bildirim Açıklaması

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor ve yaşanan bir aksaklığın etki alanı oldukça geniş oluyor. Find My Mobile aracılığı ile gönderilen bildirim bu nedenle pek çok kişiyi tedirgin etti. Hatta pek çok kişi telefonunun korsanlar tarafından hacklendiğini düşündü. Teknoloji devinden konuyla ilgili yapılan açıklama ise kullanıcıların rahatlamasına neden oldu.

Şirket tahmin edildiği üzere gönderilen bildirimin yanlışlık sonucu gerçekleştiğini açıkladı. Söz konusu bildirimin akıllı telefonlara herhangi bir zarar vermeyeceğinin altı çizilen açıklamada, yaşanan aksaklıktan dolayı kullanıcılardan özür dilendi. Şirket ayrınca benzer bir hatanın tekrarlanmaması için gerekli önlemleri alacağını belirtiyor.

Yapılan bu açıklama sonrası kullanıcıların artık tedirgin olmasına gerek olmadığını söyleyebiliriz. Find My Mobile uygulaması Samsung kullanıcılarının cihazlarını kaybetmeleri durumunda önlem almalarına yarıyor. Uygulama ile kaybolan cihaz bulunabiliyor, ekranı kilitlenebiliyor ya da verileri yedeklenebiliyor. Gönderilen mesajın ise Find My Mobile uygulamasının test sürecinde gerçekleştiği belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum