Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung Üretim Maliyetlerini Düşürecek Yeni Bir Ekran Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Samsung daha uygun fiyat ile geliştireceği QNED ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor.
Samsung Üretim Maliyetlerini Düşürecek Yeni Bir Ekran Teknolojisi Üzerinde Çalışıyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung sektörün pek çok farklı alanında liderliğe oynuyor. Özellikle akıllı telefon ve akıllı televizyon pazarlarında şirket açık ara rakiplerinin önünde bulunuyor. Teknoloji şirketi Samsung Display bünyesinde kendi ürünleri olmak üzere pek çok cihaz için ekran panelleri üretiyor. Akıllı telefon ve akıllı televizyonlar için yeni nesil ekran panelleri üreten firma, başka şirketler için de ürün tedariği sağlıyor.

Şirket pazardaki payını korumak ve yenilikçi ürünler sunmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Son yıllarda Samsung’un televizyonlarında QLED adı verilen ekran panelleri kullanılıyor. Bu paneller yüksek kaliteyi sunmakla beraber üretim maliyetleri nedeniyle oldukça pahalı fiyatlar ile tüketiciye ulaşıyor. Teknoloji devi yeni bir ekran teknolojisi üzerinde Ar-Ge faaliyetleri yürütüyor. QNED adı verilen yeni nesil ekran teknolojisinin daha uygun fiyat ile geliştirilmesi planlanıyor.

Samsung’dan Yeni Ekran Teknolojisi

Samsung’dan Yeni Ekran Teknolojisi

Samsung’un QNED adı verilen yeni ekran teknolojisi LCD ile OLED arasında bir yerde kendisine yer bulacak. OLED ekranlar LCD’lere göre çok daha pahalı olmakta. Üretim maliyetleri de yüksek olan bu paneller kullanıldıkları ürünlerin pahalı olmasına neden oluyor. LCD’lerin ise artık eskimeye yüz tuttuğu günümüzde yeni bir ara ürüne ihtiyaç duyuluyor. İşte bu noktada Samsung’un QNED adı verilen yeni ekran panelleri devreye girmeye hazırlanıyor.

QNED teknolojisinin en ilginç yönlerinden birisinin, mevcut nanorodların mavi ışık yayması ve mavi OLED’leri oluşturmak için kullanılan aynı ince film transistörlerine entegre edilebilmesi olduğu belirtiliyor. QNED arka panellerin OLED teknolojisinin ışık yoğunluğu sınırlamalarının potansiyel olarak üstesinden gelen panellerin 10 katı kadar bir yayma yüzey alanına sahip olabileceği ifade ediliyor.

Güney Koreli şirketin bu teknoloji için 94’ten fazla patent başvurusu yaptığı belirtildi. Son derece kritik öneme sahip bu patentlere sahip olan Samsung’un dört yıldır QNED paneller üzerinde çalıştığı biliniyor. QNED panellerin 2021 yılı içerisinde Samsung fabrikalarında üretiminin başlaması planlanıyor. Tahminler Samsung’un önümüzdeki yıllarda da dünyanın en büyük ekran tedarikçisi olacağı yönünde.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum