Paylaşım

Samsung’un Beklenen Katlanabilir Telefonu için Tarih Müjdesi


 

Teknoloji devi Samsung’un uzun zamandır beklenen katlanabilir akıllı telefonun tanıtılacağı tarih belli oldu.

Akıllı telefon pazarında yaşanan teknolojik gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor. Bilindiği üzere dünyanın önde gelen cihaz üreticileri tarafından uzun zamandır katlanabilir telefonların çıkacağı tarih bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde Çinli teknoloji devi Huawei’nin katlanabilir telefon modelinin çıkacağı tarih belli olmuştu.

Samsung ise ilk olarak 2014 yılında çift ekranlı katlanabilir telefon ile gündeme gelmiş ve tüm çevrelerce büyük heyecan yaratmıştı. Samsung’un resmi Twitter hesabından katlanabilir telefon modelinin ne zaman tanıtılacağı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 7 Kasım tarihinde düzenlenecek olan Samsung Geliştirici Konferansı’nda katlanabilir telefonun tanıtılması bekleniyor.

‘Geçmiş ile Gelecek Arasındaki Kesişme Noktası’

Samsung’un Twitter hesabından yaptığı paylaşım, hayranlarında büyük heyecan yaratmış durumda. Şirket gönderide ‘Geçmiş ile gelecek arasındaki kesişme noktası’ ile katlanabilir telefona dair beklentileri en üst seviyeye çıkardı. Yapılan paylaşımda katlanabilir bir telefona ait animasyona yer verilmiş.

Ancak halen katlanabilir telefonlara dair çok fazla bilgiye sahip değiliz. Şirketin önde gelen isimlerinden DJ Koh, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada 2018 yılı içerisinde katlanabilir telefonların tanıtılacağını açıklamıştı.

Galaxy X ya da F Adı ile Çıkacak

Galaxy X ya da F Adı ile Çıkacak

Güney Koreli teknoloji devinin CEO’su DJ Koh model adı ile ilgili net bir açıklama yapmamış olsa da, çıkacak olan katlanabilir telefon modelinin Galaxy F ya da Galaxy X adı ile çıkacağı biliniyor. Kasım ayında gerçekleştirilecek etkinlikte telefona dair ne gibi bir tanıtım yapılacağı merak ediliyor.

Etkinlikte telefonun prototipi, reklamı ya da sadece geliştirici arayüzü gibi teknik konular hakkında bilgi verilebilir. Ancak öyle görünüyor ki katlanabilir akıllı telefon ile ilgili Samsung’dan çok daha somut haberler gelecek. Samsung’un dört yıl önce katlanabilir telefon için hazırladığı ilk videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın