Yatırım yapmaya başla!

Samsung İngiltere’de Huawei’den Doğan 5G Boşluğunu Doldurabilir

Geçtiğimiz günlerde İngiltere, Huawei’nin 5G ekipmanlarını kaldıracağını açıklamıştı. Samsung gerekli ekipmanı kendilerinin sağlayabileceğini duyurdu.
Samsung İngiltere’de Huawei’den Doğan 5G Boşluğunu Doldurabilir

Dünyanın önde gelen teknoloji ve telekomünikasyon şirketleri geçtiğimiz yıldan bu yana 5G teknolojisine yönelik yatırımlar yapıyor. Mevcut internet standardına göre 5G ile çok daha yüksek hızlara ulaşmak mümkün oluyor. Huawei, Ericsson ve Nokia gibi şirketler bu altyapıya yönelik büyük yatırımlar yapmakta.

Dünya genelinde en büyük 5G yatırımcısı şirket ise Çinli Huawei olmakta. Ancak teknoloji devi geçtiğimiz yıldan bu yana ABD yaptırımlarına maruz kalmakta. ABD, Çinli şirketin hükümet lehine casusluk faaliyetleri yürüttüğü gerekçesiyle Huawei’yi ulusal güvenlik tehdidi olarak tanımlıyor. Bu çerçevede şirketin ülkedeki 5G yatırımları engellenmiş durumda. ABD başka ülkelerin de Huawei ile çalışmasını istemiyor ve baskı uyguluyor.

Geçtiğimiz günlerde Huawei’ye bir kötü haber de İngiltere’den gelmişti. İngiliz hükümeti Huawei ile iş birliğini durdurma kararı aldı ve bugüne kadar kurulan ekipmanları da kaldıracağını açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung ise İngiltere’nin 5G yatırımlarını üstlenebileceğini belirtiyor.

Samsung’dan İngiltere Hamlesi

Samsung’dan İngiltere Hamlesi

İngiltere geçtiğimiz günlerde yeni kararını alana kadar Huawei ile 5G anlaşmasını sürdürüyordu. Bu kapsamda ülkedeki tüm 5G altyapısının yüzde 35’i Huawei tarafından kurulmuş durumda. Alınan son karar ile bu ekipmanların kaldırılması söz konusu oldu. Samsung yetkilileri ise buradan oluşan boşluğa kendi 5G ekipmanlarını kurabileceğini belirtiyor. Güney Koreli şirket 5G sektöründe iyi bir konumda olmak istiyor.

Samsung yöneticilerinden Woojune Kim, İngiliz telekomünikasyon şirketlerinde 4G, 5G ve hatta 6G çalışmalarında yardımcı olabileceklerini söyledi. Huawei imzalı ürünlerin İngiltere’den kaldırılma sürecinin oldukça masraflı olacağını belirtiliyor. Son dönemde dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemisi nedeniyle bu sürecin uzayacağı tahmin ediliyor.

Daha önce Huawei sonrası Ericsson’un adı sıkça konuşulmuştu. Ancak Samsung’un ABD ve İngiltere’deki 5G yatırımlarını üstleneceği gelen bilgiler arasında.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum