Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Galaxy Z Fold Serisi için Sıra Dışı Bir Konsept Hazırlandı

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold serisi için ilginç bir konsept ortaya çıktı.
Samsung’un Galaxy Z Fold Serisi için Sıra Dışı Bir Konsept Hazırlandı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung akıllı telefon pazarının en güçlü üreticisi olarak biliniyor. Giriş ve orta seviye modellerin yanı sıra amiral gemisi telefonlar ile tüketicilerin ilgisini toplayan şirket, son yıllardaki satış rakamları ile rakiplerinin önünde yer almaya devam ediyor. Son yıllarda teknoloji devi katlanabilir ekran teknolojisine yoğunlaşmış durumda. Galaxy Fold ile başlayan bu furya, Galaxy Z Flip ve Galaxy Z Fold 2 modelleri ile devam ediyor.

Şirket 2021 yılına da katlanabilir ekranlı çok sayıda telefon geliştirmeyi planlıyor. Geçtiğimiz günlerde önümüzdeki yıl boyunca tanıtılacak katlanabilir telefonlar ortaya çıkmıştı. Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 2, Galaxy Z Fold Lite ve Galaxy Z Flip Lite olmak üzere dört katlanabilir telefon gelmesi bekleniyor. Bu modellerin yanı sıra katlanabilir telefonlara rağmen konsept çalışmalar da yapılıyor. Son olarak farklı bir tasarıma sahip konsept ortaya çıktı.

Galaxy Z Fold için Yeni Konsept

Galaxy Z Fold için Yeni Konsept

Samsung’un almış olduğu patent üzerinden gösterilen görsele göre bu telefon iki farklı noktadan katlanabilme özelliğine sahip. Bu telefonun daha büyük bir ebata gelmesini sağlıyor. Telefonun arka tarafında dörtlü kamera modülü ve ön tarafta selfie kamerasının yanında dış ekrana yer veriliyor.

Samsung Galaxy Z Fold için hazırlanan çift katlama biraz Galaxy Z Fold 2’ye benziyor . Ortada, solda ve sağda iki küçük ekran bulunan büyük bir ekrana sahiptir. Sağdaki ekran çift taraflıdır. En büyük fark, ikiye katlanmak yerine her iki taraftan bükülmesidir. Ortada yer alan bir menteşe yerine, bu birimin her iki yanında iki menteşe bulunuyor.

Samsung bu yıl daha uygun fiyatlı varyantlarıyla katlanabilir telefonları kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Bunun için üretim maliyetlerinin aşağı çekilmesi gerekiyor. Katlanabilir bir telefonu daha ucuza yapmak için Samsung’un ilk etapta donanım ve tasarım tarafında bazı şeylerden vazgeçmesini gerekli kılıyor. Ama bu değişimin telefonun sağlamlığını etkilemeyecek şekilde yapılması gerekiyor.

İlerleyen yıllarda bu telefonların daha düşük fiyatlı versiyonları, daha fazla tüketici için erişilebilir hale getirecek. Samsung’un konseptteki gibi bir telefon geliştirip geliştirmeyeceği bilinmiyor. Sıra dışı tasarıma sahip katlanabilir telefon konseptini videodan izleyebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum