Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Samsung’un Amiral Gemisi Galaxy S10 5G ile 1 Gigabit Hıza Ulaştı

Samsung’un geçtiğimiz günlerde tanıttığı ve satışa sunduğu yeni amiral gemisi Galaxy S10, 5G testi ile kendisine hayran bıraktı.
Samsung’un Amiral Gemisi Galaxy S10 5G ile 1 Gigabit Hıza Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, her yıl piyasaya sürdüğü yeni amiral gemileri ile ses getiren işler yapmayı başarıyor. Şirket son olarak Galaxy S10 modelini tanıtmıştı. Telefon her anlamda kullanıcı ihtiyaçlarına cevap veren bir yapıya sahip. Bilindiği üzere bu yıl itibariyle 5G altyapısına yönelik yatırımlar büyük hız kazandı. Samsung’un amiral gemisi de 5G desteği ile kullanıcıya sunuluyor.

Telefon dün itibariyle ABD’de 1300 dolar fiyat ile satışa sunuldu. Cihazın son kullanıcıya ulaşması ile beraber ortaya çeşitli test videoları çıkmaya başladı. Merak edilen konulardan birisi Galaxy S10’un 5G hızı ile nasıl performans göstereceği idi. ABD merkezli telekomünikasyon şirketi Verizon’un Galaxy S10 üzerinde yaptığı 5G hız testi dudak uçuklatıyor. Samsung’un amiral gemisi 1 Gigabit veri indirme hızına ulaşmayı başardı.

Galaxy S10 5G Testinde

Galaxy S10 5G Testinde

5G’ye yönelik yatırımlar tüm hızıyla sürerken, geliştirilen cihazların bu altyapıya ne derece uyum sağlayacağı merak ediliyordu. Yapılan ilk testler 5G’nin bize çok yüksek internet hızları sunacağını gösteriyor. Verizon çalışanı George Koroneos, kutusundan çıkardığı Galaxy S10’u, 5G imkanının bulunduğu özel bir bölgede test etme şansı buldu. 5G erişimi olan cihaz ile yapılan hız testi ile 1 Gigabit veri indirme hızına ulaşıldı.

Yapılan hız testinde birkaç kere tekrarlanarak gerçekleştirildi. Bu testler sırasında en düşük 587 Mbps olarak kaydedildi. Bu rakam bile halihazırda kullandığımız 4G ile ulaşılması son derece güç bir hız. Elde edilen veri hızları ile internette büyük boyutlarıyla dikkat çeken pek çok dosyayı çk kısa sürelerde indirmek mümkün olacak.

Bazı kullanıcılar 5G hızı ile Galaxy S10’un PUBG Mobile’ı 30 saniyeden daha kısa sürede indirdiğini belirtiyor. Gelişen teknoloji her geçen gün bize çok daha yüksek hızlar sunmaya devam edecek gibi duruyor. Böylesine yüksek hızlar sağlayan bir altyapının fiyatının ne olacağı ise merak konusu. Operatörlere yakın kaynaklar çok fazla bir fiyat farkının olmayacağını belirtiyor.

5G’nin Kapsama Alanı Genişletilmeli

5G’nin Kapsama Alanı Genişletilmeli

5G için heyecanlı bekleyiş sürüyor ancak yeni teknolojisinin 4G’ye göre bazı dezavantajları yok değil. 5G’ye dair teknik veriler, yeni mobil veri standardının düşük kapsama alanına sahip olduğunu gösteriyor. Burada operatörlere büyük iş düştüğü belirtiliyor. Henüz çok yeni olan bu teknolojiye yapılacak yatırımlar ile kapsama alanının daha geniş mecralara yayılması planlanıyor.

Bu arada 5G ile şu an için sadece download işlemi yapmak mümkün olmakta. Kullanıcılar 5G’ye bağlı olsa bile bir internet ortamına dosya yüklemek istediği zaman LTE ile bunu yapabiliyor. Testin yapıldığı şirket Verizon, 5G hızını 60 dolar fiyatla limitsiz olarak satışa sunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu