Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Samsung’un Piyasaya Sunacağı Galaxy M20s Bataryası ile Çok Konuşulacak

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, piyasaya sunması beklenen Galaxy M20s için devasa bir batarya geliştiriyor. Şirketin 6000 mAh gücünde bir batarya sunması bekleniyor.
Samsung’un Piyasaya Sunacağı Galaxy M20s Bataryası ile Çok Konuşulacak
Yorum

Akıllı telefon pazarında en büyük paya sahip olan şirket Samsung, piyasaya sürekli yeni ürünler sunmaya devam ediyor. Her yeni model bir öncekine göre yazılımsal ve donanımsal anlamda daha gelişmiş oluyor. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda akıllı telefonların sürekli geliştirilmesine devam ediliyor. Artan ihtiyaçlar arasında en önemlileri arasında uzun şarj süresini gösterebiliriz.

Günümüzde akıllı telefonların şarj sürelerinin pekte memnun edici olduğunu söylemek zor. Şirketler her ne kadar büyük bataryalar üretiyor olsa da güç tüketiminin artış nedeniyle yüksek kullanım süresi elde edilemiyor. Ancak gelen son haber Samsung’un oldukça yüksek bir batarya üzerinde çalıştığı yönünde. Teknoloji devinin 6000 mAh batarya geliştirdiği söylendi. Yeni bataryanın Galaxy M20s modelinde olması bekleniyor.

Samsung’dan Dev Batarya

Samsung’dan Dev Batarya

Güney Koreli teknoloji devi, yeni nesil telefonlarında hem güç tüketimini azaltmak istiyor hem de bataryalarını güçlendirmek istiyor. Bununla beraber hızlı şarj süreleri de bu deneyimde önemli rol oynamakta. Şirketin orta seviye telefonu Galaxy M20’nin kapağının altında 5000 mAh batarya bulunuyor.

Ancak Samsung bunu bir üst seviyeye çıkarma peşinde. Gelen son haber Galaxy M20s adında yeni bir model piyasaya sürüleceği ve bu telefonun 6000 mAh gücünde bir bataryaya sahip olacağı yönünde.

Teknoloji devinin test laboratuvarından gelen bir görüntü ise bu bilgiyi doğrular nitelikte. Çıkan görüntü çok net olmasa da bataryanın 6000 mAh olduğu görülüyor. Teknik verilere bakıldığında 22,45 Wh kapasitesi olan bataryanın 5831 mAh güç seçeneğine sahip olduğu görülüyor. Bu veriler ışığında 6000 mAh batarya Samsung için sürpriz olmayacaktır.

Gözler Galaxy M20s’e Çevilrdi

Gözler Galaxy M20s'e Çevilrdi

Samsung kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olarak en fazla seçenek sunan akıllı telefon üreticilerinden biri olmakta. Şirket daha çok üst seviye telefonlar ile dikkatleri üzerine çekse de orta ve giriş seviyesine yönelik pek çok modeli bulunuyor. Samsung’un bugüne kadar izlemiş olduğu politikada orta ve giriş seviyesi telefonlara daha güçlü bataryalar sunduğu görülüyor.

Galaxy M20s te orta seviyeye hitap eden bir cihaz olacak ve 6000 mAh bataryası ile fark yaratacak. Telefonla ilgili daha fazla bilgi mevcut değil. Tahminler bu modelin Galaxy M30s ile beraber çıkacağı yönünde. Ancak cihazlar ne zaman çıkacağı fiyatının ne olacağı ve hangi ülkelerde sunulacağı gibi bilgiler ne yazık ki bilinmiyor.

Ancak ortaya batarya ve test görüntülerinin çıkması yeni telefonun önümüzdeki aylarda tanıtılacağını gösteriyor. Teknoloji devi bu yıl içerisinde pek çok ürün tanıttı. Durmaya niyeti olmayan şirketin bu yılın sonu ve gelecek yıl içerisinde de pek çok ürün ile adından söz ettirmesi bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu