Yatırım yapmaya başla!

Samsung Galaxy Fold’un Sorunlarını Yeni Katlanabilir Telefonunda Yaşamak İstemiyor

Samsung katlanabilir telefon sevdasından vazgeçmiyor ve ilk modelinde ortaya çıkan sorunları yaşamak istemiyor.
Samsung Galaxy Fold’un Sorunlarını Yeni Katlanabilir Telefonunda Yaşamak İstemiyor

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, her seviyeye yönelik geliştirdiği cihazlar ile dünya genelinde milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirket bugün itibariyle akıllı telefon pazarının en fazla satış yapan üreticilerinin başında geliyor. Yüksek pazar payı rakip tanımayan teknoloji devi en yeni özelliklere yer vermekten çekinmiyor. Samsung geçtiğimiz yılın ilk aylarında katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold’u tanıttı.

Tasarımı ve katlanma özelliği ile dikkat çeken telefon daha sonrasında olumsuz gelişmeler ile sürekli gündeme geldi. Şirket telefonu satışa sunmasına kısa süre kala cihazlarda sorunlara rastlandı ve çıkış tarihi ertelendi. Samsung, Galaxy Fold’u uzun bir geliştirme sürecinden geçirdi ve yılın sonlarına doğru ancak kullanıcılara sunabildi.

Genel itibariyle yaşadığı sıkıntılar ile gündemden düşmeyen Galaxy Fold, 2000 dolar seviyelerindeki yüksek fiyat etiketi ile adeta cep yakıyor. Güney Koreli teknoloji devi katlanabilir telefon sevdasından vazgeçmiyor ve yeni modelin geliştirme sürecine şimdiden başladı. Yeni katlanabilir telefonun 2020 yılının ilk aylarında gelmesi bekleniyor.

Galaxy Fold 2’de Menteşe Değişikliği

Galaxy Fold 2’de Menteşe Değişikliği

Teknoloji devi geçtiğimiz Ekim ayında Geliştirici Konferansı’na yeni katlanabilir akıllı telefon konseptini göstermişti. Ortaya çıkan konsept Motorola’nın katlanabilir telefonu Razr’u andırmış ve dikey katlanma mekanizması ile dikkat çekmişti. Telefonun Galaxy Fold 2 ismi ile gelmesi bekleniyor ve ilk modelde yaşanan sorunların tekrar ortaya çıkması istenmiyor. Samsung ilk telefonunda menteşe bölümlerinde yaşadığı sorunlar ile gündeme gelmişti.

Teknoloji devinin yeni modelinde menteşeleri daha gizli bir hale getirmeyi düşünüyor. Cihaz konseptte olduğu gibi dikey şekilde katlanacak ve yeni menteşe sistemi daha görünmez hale bürünecek. Şirketin önümüzdeki yıl bir katlanabilir telefon modeli daha tanıtacağı gelen bilgiler arasında. Samsung yeni katlanma mekanizmasını Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi’nde ‘Gizli Menteşe’ adı ile patent altına aldı.

Galaxy Fold 2’nin 2020 yılının ilk aylarında gelmesi bekleniyor. İlk modelin Şubat ayında tanıtıldığını düşünecek olursak bu telefonun da aynı döneme denk geleceğini tahmin edebiliriz. Şirket bu sefer telefonu daha fazla ülkede satışa sunmak istiyor ve uygun fiyat belirlemeyi amaçlıyor.

Galaxy Fold 2’nin Fiyatı Merak Konusu

Galaxy Fold 2’nin Fiyatı Merak Konusu

Bilindiği üzere bu yıl piyasada yerini alan Galaxy Fold, 2000 dolar gibi yüksek bir fiyat ile satışa çıkmıştı. Telefonun bu denli pahalı olması az sayıda ülkede sunulmasına neden oldu. Samsung yeni katlanabilir telefonunu daha fazla kullanıcıya ulaştırmak istiyor ve bunun için daha uygun bir fiyat belirlemeyi planlıyor. Belirli söylentiler geliyor olsa da henüz kesin bir bilgi ortaya çıkmışt değil.

Güney Kore’den gelen haberler ise Galaxy Fold 2’nin ilk modele göre daha uygun fiyata sahip olacağını işaret ediyor. Bunun için telefonun üretim maliyetlerinin aşağı çekildiği ve ekran boyutunun küçültüleceği belirtiliyor. İlk modelde kullanılan şeffaf plastik polimid yerine çizilmeye dayanıklı dayanıklı ultra ince cam olacağı da gelen sızıntılar arasında.

Tahminler Galaxy Fold 2’nin Galaxy S11 ile yakın fiyat etiketine sahip olacağı yönünde. Buradan yola çıkarak yaklaşık 850 dolar fiyat ile Galaxy Fold 2’nin görücüye çıkacağını söyleyebiliriz. Küresel pazarda ise 1000 dolar olması bekleniyor. Bu da ilk modele göre neredeyse yarı yarıya ucuz olması anlamına geliyor. En net bilgileri 2020 yılının Şubat ayı içerisinde yapılacak resmi tanıtımda görme şansı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum