Yatırım yapmaya başla!

Samsung Esneyebilen ve Sarılabilen Akıllı Telefon Üretmeyi Planlıyor

Akıllı telefon üreticisi Samsung, önümüzdeki dönemde esneyebilen ve sarılabilen ekran özelliğine sahip modeller ile karşımıza çıkmayı planlıyor.
Samsung Esneyebilen ve Sarılabilen Akıllı Telefon Üretmeyi Planlıyor

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung, bilindiği üzere en çok satış adedine ulaşan şirket olarak sektörde lider konumda. Şirket geçtiğimiz günlerde uzun zamandır beklenen katlanabilir akıllı telefon modeli olan Galaxy Fold’un tanıtımını gerçekleştirmişti. Bu telefon için Güney Koreli akıllı telefon üreticisi 8 yıllık bir çalışma yürütmüştü.

Ancak görünen o ki Samsung bu teknolojiyi bir üst boyuta taşımanın hesaplarını yapıyor. Katlanabilir telefon modeli ile dikkatleri üzerine toplayan Samsung, önümüzdeki dönemde esneyebilen ve sarılabilen yeni teknoloji ürünler üreteceğini duyurdu. Şirket ayrıca üretmekte olduğu katlanabilir ekranları rakipleri Apple ve Google’a öneriyor.

Samsung Katlanabilir Teknolojiyi Dahada Geliştirmeye Hazır

Samsung Katlanabilir Teknolojiyi Dahada Geliştirmeye Hazır

Samsung’un yapay zekadan sorumlu başkan yardımcısı Eui-suk Chung, ortaya çıkardıkları katlanabilir ekran teknolojisinin son derece büyük bir girişim olduğunu belirterek, “Birden fazla şekilde katlanabilen akıllı telefonlar üretmek ihtimaller dahilinde yer alıyor. Galaxy Fold’dan bir sonraki adımımız için heyecanlıyız. Samsung, kullanıcıların isteklerine göre yeni katlanabilir telefonlar üretmeye hazır” ifadelerine bulundu.

Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Galaxy Fold’un katlanabilir ekran teknolojisini geliştirmesi 8 yıl sürdü. Ancak şirket yetkilisinden gelen açıklamalara bakıldığında geçen süreden şikayetçi olunmadığı anlaşılıyor. Bu teknolojiyi daha üst boyuta taşımak için hazır olduklarını belirten Samsung yetkilisi, “Cihazlara daha fazla mobilite, daha geniş ekranlar ve çoklu kamera kurulumları sığdırabiliriz” diye konuştu.

Apple ve Google’a Katlanabilir Ekran Önerisi

Apple ve Google’a Katlanabilir Ekran Önerisi

Şirket büyük başarı elde ettiği katlanabilir ekran teknolojisinde, başka firmalar için referans prototipler üretmeye başladı bile. Bu firmalar arasında şirketin dev rakipleri arasında gösterilen Google ve Apple da yer alıyor. Ekran teknolojisi anlamında rakiplerine oranla epey önde olan Samsung, bu birikimini daha geniş bir alana yaymanın peşinde.

Sektöre yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Samsung, Google ve Apple ile katlanabilir ekranı konusunda görüşmeler gerçekleştiriyor. Bu yıl hayatımıza girmeye başlayan katlanabilir ekranlar, öyle görünüyor ki, ürün tedariği anlamında da büyük önem teşkil edecek. Bu mecra da bir diğer Güney Koreli teknoloji şirketi LG’nin de önemli yatırımlar yaptığı biliniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum