Yatırım yapmaya başla!

Samsung Corona Virüsü Nedeniyle OLED Üretiminde Aksama Yaşanmasını İstemiyor

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, OLED üretiminin devamlılığı için karantinalardan muafiyet istedi.
Samsung Corona Virüsü Nedeniyle OLED Üretiminde Aksama Yaşanmasını İstemiyor

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, pek çok farklı alanda geliştirdiği ürünler ile büyük bir pazar payına sahip. Şirket akıllı telefon satışları ile bu pazarın bir numarası konumunda. Samsung akıllı telefon üretiminde kullanılan pek çok parçayı ise bizzat kendisi üretiyor. Teknoloji devi dünyanın en büyük OLED ekran üreticisi. Bu ekranları kendi telefonlarının yanı sıra, Apple, Huawei gibi rakipleri için de tedarik ediyor.

Son dönemde Çin’den sonra Güney Kore’de de Corona virüsü etkisini hissettirmeye başladı. Şirket geçtiğimiz günlerde salgın nedeniyle Güney Kore’deki bir fabrikasını kapatmak durumunda kaldı. Samsung’un üretim tesislerinin büyük bölümü Vietnam’da bulunuyor. Bu nedenle diğer şirketlere göre daha az etkilendiği söylenebilir. Ancak Vietnam’ın almış olduğu yeni bir karar OLED üretiminde aksamalara neden olabilir.

Vietnam’dan Karantina Kararı

Vietnam’dan Karantina Kararı

Vietnam, Corona virüsüne karşı korunmak adına Güney Kore’den gelen kişilerin 14 gün boyunca karantina altında tutulmasını şart koşmaya başladı. Samsung’un üretim tesislerinin büyük bölümünün burada olması iki ülke arasındaki seyahatlerin çok sık olmasına neden oluyor. Ülkede bulunan bir fabrika Apple, Huawei ve Samsung modellerin için OLED ekran üretiyor. Samsung Display mühendisleri ise Vietnam’da üretilecek yeni ürünler için sürekli ülkeye seyahat etmek durumunda kalıyor.

Uygulanan kısıtlamaların OLED ekran üretimini olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor. Şirket bu durumun yaşanmaması için mühendislerin tıbbi raporları sunmaları şartıyla karantina altında tutulmamasını talep ediyor. Vietnam’ın toplam ihracatında Samsung çok büyük bir öneme sahip. Corona virüsü dünya genelinde pek çok sektörü etkilemiş durumda.

Salgın nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybeden insan sayısı 4 bin rakamını geçti. 115 ülkede görülen virüs düzenlenecek etkinliklerin bir bir iptal edilmesine neden oluyor. Apple’ın tesisleri Çin’de bulunuyor ve şirket bu yüzden üretim sıkıntısı yaşıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum