Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Samsung Ürünlerin Paketlenme Aşamasında Çevre Dostu Ambalajlar Kullanacağını Açıkladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, ürünlerin paketlenmesi aşamasında çevreye daa duyarlı olacağını açıkladı.
Samsung Ürünlerin Paketlenme Aşamasında Çevre Dostu Ambalajlar Kullanacağını Açıkladı
Yorum

Son yıllarda dünyanın önde gelen firmalarının çevreye karşı daha duyarlı davrandığı biliniyor. Özellikle tüketim çılgınlığı ve çevre kirliliğinin hızla artması, dünyayı içinden çıkılmaz bir duruma doğru götürüyor. Ancak pek çok şirket bu durumun önüne geçmek için kendi stratejilerinde önemli değişikliklere imza atıyor.

Bu şirketlerden birisi ise Güney Koreli teknoloji devi Samsung olmakta. Şirket çevreye olan duyarlılığını gösterecek yeni kararlar aldı. Samsung’un elektronik departmanı, yeni sürdürülebilirlik politikalarına dair önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre şirketin ürünlerinde kullanacağı paketlerde değişikliğe gidiyor. Şirket artık çevre dostu bir politika izlemeye başlıyor.

Ürün Paketlerinde Yeni Dönem

Ürün Paketlerinde Yeni Dönem

Şirketin elektronik departmanından gelen açıklama ile bu yılın ilk yarısından itibaren, akıllı telefonlar, tablet ve ev aletlerinin içinde yer aldığı pek çok ürünün paketleme aşamasında değişikliğe gidilecek. Teknoloji devi ambalajlarında biyo-bazlı plastik ve geri dönüştürülmüş kağıt kullanımına geçecek. Dünyanın önde gelen şirketlerinden birinin böyle bir karar alması, çevre temizliği adına önemli bir hamle olarak karşımıza çıkıyor.

Firma ayrıca cihazların parlak olan yüzeylerini mat yüzey ile değiştirerek plastik kullanımını azaltmayı hedefliyor. Şarj aletlerinin bile mat renkte uçlara sahip olması düşünülmüş. Böylece şirketin uç kısımlar için plastik koruyucu film kullanmasına gerek kalmayacak. Şirket kullanma kılavuzları için küresel çevre örgütlerinin sertifikasına sahip bir ambalaj kullanacağını belirtiyor.

Çevre dostu bir politika izleyeceğini açıklayan Samsung, 2030 yılı itibariyle 500 bin ton geri dönüştürülmüş plastik kullanmayı ve 7,5 ton artık cihaz toplamayı hedefliyor. Güney Koreli teknoloji devi aslında bugüne kadar çevreci gruplar tarafından yoğun eleştiriye maruz kalıyordu. Alınan çevreci karar şirketin bozulan imajının düzelmesinde önemli rol oynayacaktır. Samsung gibi dünya devi bir firmanın almış olduğu bu karar diğer şirketlere de örnek olabilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu