Paylaşım

Ödüllü Besteci Samsung Çamaşır Makinesi Filminde Piyano Başına Geçti!

 

Forbes 2017 listesine göre dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Samsung, yeni çamaşır makinesinin tanıtımı için sıra dışı bir filme imza attı. Zira prömiyeri geçtiğimiz gün Londra’da gerçekleştirilen “Washing Machine” isimli filmin başrollerinde Samsung’un QuickDrive modeli ile ödüllü besteci Michael Nyman yer alıyor.

Yeni modelin 66 dakikalık döngü evresini Michael Nyman’ın notalarıyla birleştiren Samsung’un yeni filmi hakkında Nyman, fikrin kendisini çok etkilediğini belirtmiş. Çünkü bir film müziği bestecisi olarak sahnelere odaklanarak çalışan Nyman’ın karşısında bu kez monoton, sıkıcı ve kendini tekrar eden bir şey varmış.

6 Aralık’tan itibaren Youtube’dan izlenebilecek film için Michael Nyman ayrıca “şimdiye kadar üstlendiğim en sıra dışı, en çılgın ve en zor görevdi” tanımını yapmış. Teknoloji devini böyle bir film yapmaya yönlendiren şeyse Samsung’un yaptığı araştırmaymış. Çünkü şirketin yaptığı araştırmaya göre yetişkin bir İngiliz hayatının 1481 saatini yani aşağı yukarı 61 gününü çamaşır makinesinin dönüşünü izleyerek geçiriyormuş.

İşte bu gerçekten etkilenen Samsung, çamaşır makinesinin hipnotik döngülerinde kaybolmayı seven ancak hayatından da çalmak istemeyenler için QuickDrive’ı çıkarmış. Nitekim şirkete göre QuickDrive yıkama süresini yarıya indirirken kaliteden ödün vermeyen bir çamaşır makinesi!

Kısacası; Samsung şimdiye kadar ürettikleri en hızlı çamaşır makinesini, şimdiye kadar yapılmış en yavaş film ve ülkenin en ünlü bestecisiyle tanıtmanın mükemmel bir fikir olduğunu düşünmüş. Ve topladığı ilgiye bakılırsa Samsung amacına epey ulaşmış.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur