Yatırım yapmaya başla!

Samsung Kullanıcıları Android Pie için 2019’u Bekleyecek

Dünyanın önde gelen telefon üreticisi Samsung, son sürüm Android Pie için kullanıcılarının canını sıkacak bir duyuru yaptı.
Samsung Kullanıcıları Android Pie için 2019’u Bekleyecek

Google bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Android Pie işletim sistemini kullanıma sunmuştu. Şirketin tanıttığı işletim sistemlerinin cihaz üreticileri tarafından kullanılabilir hale gelmesi biraz zaman alıyor. Rakibi Apple’ın her yıl tanıttığı iOS’un bu anlamda çok daha hızlı bir adaptasyon süreci geçirdiğinden bahsedebiliriz.

Ancak Android için her cihaz üreticisinin kendine haz yaptığı özelleştirmeler bu sürenin epey uzamasına neden oluyor. Google’ın son işletim sistemi Android Pie, kullanıma sunulalı 2 ay gibi bir süre geçmiş olmasına rağmen halen düşük kullanım oranı ile dikkat çekiyor. Google’ın geçtiğimiz günlerde güncellediği verilerde Android Oreo’nun kullanım oranında büyük artış gözlenirken, Android Pie’nin çok düşük bir oranda seyrettiği ortaya çıkmıştı.

Samsung’dan Keyif Kaçıran Android Pie Açıklaması

Samsung’dan Keyif Kaçıran Android Pie Açıklaması

Önce gelen akıllı telefon üreticilerinden Samsung, Android Pie bekleyen kullanıcılarının keyfini kaçıracak bir açıklama yaptı. Samsung Fransa’nın yaptığı açıklama ile Android Pie sürümünün 2019 yılından önce yayınlanmasının mümkün olmadığı belirtildi. Önümüzdeki yıl içerisinde yayınlanması beklenen işletim sisteminin ilk olarak Note 9 ve Galaxy S9’a geleceği, Note 8 ve S8 kullanıcılarının bir süre daha bekleyeceği düşünülüyor.

Samsung uzun zamandır Android Pie konusunda derin bir sessizliğe gömülmüştü. Gelen son haberler bu sessizliğin boşuna olmadığını gösteriyor. Bazı cihaz üreticileri Android Pie güncellemesini yayınlamış iken Samsung gibi bir üreticinin halen önümüzdeki yılı işaret etmesi bir nevi hayal kırıklığı diyebiliriz.

Android Pie Hangi Telefonlarda Kullanılıyor?

Android Pie Hangi Telefonlarda Kullanılıyor?

Geçtiğimiz aylarda Google’ın kullanıma sunduğu Android Pie, Samsung için yayınlanmasa da bazı telefon üreticileri tarafından kullanıcılara sunuldu. Android Pie sürümünü ilk olarak yayınlayan telefon üreticisi Essential oldu.

Google’ın kendi ürünü Pixel modelleri için de yayınlanan Android Pie güncellemesi One Plus, HMD Global ve Huawei tarafından kullanıcılara sunuldu. Samsung ise geçtiğimiz günlerde Oreo güncellemesini S8 için yayınlamış ancak yaşanan bir takım sorunlar nedeniyle dağıtımı durdurmuştu. Sorunun Android Pie ile telafi edilmesi beklenirken Samsung’tan gelen açıklama bir süre daha beklenmesi gerektiğini ortaya çıkardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum