Yatırım yapmaya başla!

Samsung’un Android için Geliştirdiği Mobil Tarayıcısı 1 Milyarı Geçti

Samsung tarafından Android kullanıcılarına sunulan internet tarayıcısı 1 milyardan fazla indirildi ve Chrome’dan sonra ikinci sıraya yerleşti.
Samsung’un Android için Geliştirdiği Mobil Tarayıcısı 1 Milyarı Geçti

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, pek çok alanda olduğu gibi mobil pazarda da oldukça aktif stratejiler izliyor. Bilindiği üzere şirket dünyanın en çok satış rakamına sahip akıllı telefon üreticisi konumunda. Sektörün lideri konumunda olan teknoloji devi, yazılım alanında da önemli işler yapıyor.

Bu alanda şirketin web tarayıcısının büyük başarı elde ettiğini görüyoruz. Kullanıma sunulması ile beraber Android üzerinden hızla yayılan internet tarayıcısı, indirme rakamlarıyla geliştiricisini memnun etmeyi başardı. Gelen son rakamlar ile Samsung’un mobil web tarayıcısı Play Store’da 1 milyar indirme rakamına ulaştı.

Samsung’dan Büyük Başarı

Samsung’dan Büyük Başarı

Samsung’un geliştirmiş olduğu ve Play Store üzerinden kullanıcılara sunulan web tarayıcısı an itibariyle 1 milyardan fazla indirme sayısını geride bıraktı. Bu rakamlar ile popüler tarayıcı. Google’ın Chrome’undan sonra ikinci sıraya yerleşmiş oldu. Ancak Samsung’un rakibi Chrome’u yakalaması epey zor görünüyor.

Öyle ki Chrome’un indirme sayısına bakıldığında 2 milyar rakamının geride bırakıldığını görüyoruz. Ayrıca pazarda Chrome’un yanında Opera ve Firefox gibi dişli rakiplerin olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor. Samsung’un bu mecrada elde ettiği başarıda, şirketin kendi akıllı telefonlarında tarayıcının hazır olarak gelmesi büyük rol oynuyor.

Ayrıca arayüz olarak son derece basit bir tasarıma sahip olması, tarayıcıya olan kullanıcı ilgisini de artırıyor. İlk çıktığı dönem web tarayıcısı sadece Samsung akıllı telefonlara özel olarak sunulmuştu. Ancak 2017 yılından itibaren tüm Android cihazların kullanımına sunulması ile beraber tarayıcı hızla büyümeye başladı. Bugün itibariyle Samsung’un mobil tarayıcısını kullanan pek çok kullanıcı, Chrome’dan daha iyi bir deneyime sahip olduğunu belirtiyor. Şirketin geride bırakmış olduğu tarayıcılar Firefox ve Opera’nın ise 100 milyondan fazla indirmesi bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum