Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Samsung Akıllı Telefon Kullanıcılarına Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Güney Koreli akıllı telefon üreticisi Samsung’un kullanıcılara reklam gösterimi yapacağı ortaya çıktı. Şirket gerekli ticari marka başvurularını yaptı.
Samsung Akıllı Telefon Kullanıcılarına Reklam Göstermeye Hazırlanıyor

Dünyada en çok akıllı telefon satış yapan firmalarının başında gelen Samsung, piyasaya sürdüğü yeni modeller ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Galaxy Note 10 serisini tanıttı ve satışa sundu. Diğer yandan katlanabilir telefon modeli Galaxy Fold kısa bir süre önce kullanıcılar için raflardaki yerini aldı. Yeni modelleri ile kullanıcı kitlesini hızla büyüten teknoloji devi, bu sefer tepki çekecek bir gelişme ile gündeme geldi.

Yapılan açıklama ile 1 Ekim itibariyle Samsung, akıllı telefon kullanıcılarına reklam gösterimi yapmak adına başvuru yapıldığı belirtildi. Avrupa Birliği Mülkiyet Ofisi’ne yapılan başvuru ile ‘Samsung Mobil Reklamlar’ adında yeni bir ticari markanın isim hakkının alınması talep edildi. Gelişmeler gösteriyor ki Samsung kullanıcıları önümüzdeki günlerde firma tarafından uygulanan reklam gösterimlerine maruz kalabilir. Bu durum şüphesiz milyonlarca kullanıcının tepkisini çekecektir.

Samsung’dan Reklam Hamlesi

Samsung’dan Reklam Hamlesi

Şirketin geliştirdiği ürünlerinde reklam gösterimi yapması aslında ilk kez gündeme gelmiyor. Daha önce de akıllı televizyonlar için Samsung Ads adında bir hizmet kullanıma sunulmuştu. Kullanıcılar istekleri doğrultusunda karşılarına çıkan reklam gösterimlerini engelleyebiliyor.

Tabi kullanıcılar gerekli ayarlamaları yapmanın arayüz içerisinde oldukça zor olduğunu belirtiyor. Kesin olmamakla beraber akıllı telefonlar için yapılacak reklam ayarlarının da kullanıcı isteği doğrultusunda kapatılabileceği tahmin ediliyor.

Tabi Samsung yine bu ayarlamaları olabildiğince karmaşık hale getirecektir. Televizyon için reklam gösteriminin kapatılması için ‘Şartlar ve Koşullar’ menüsü altında gizlenmiş bir sekmeyi bulmak gerekiyor. Teknoloji devinin bu tarz kararlar almasında son dönemde artan rekabet koşullarının önemli derecede etkili olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz günlerde şirket açıklamasında Çin’de bulunan akıllı telefon üretim tesisini kapatacağını duyurmuştu.

Samsung Eylül ayında Galaxy M3s modelini ilk olarak Hindistan’da piyasaya sürdü. Bu modeli önümüzdeki günlerde İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkelerde satışa sunmayı planlayan şirket, mobil reklam stratejisi ile yeni bir gelir kaynağı yaratmanın planını yapıyor olabilir.

Samsung’dan Xiaomi Benzeri Hareket

Samsung’dan Xiaomi Benzeri Hareket

Geçtiğimiz aylarda benzer bir haber ile Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi gündeme gelmişti. Bilindiği üzere Çinli şirket Android tabanlı MIUI arayüzü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Mobil arayüzde çıkan abartılı reklam gösterimlerinin ise kullanıcılardan büyük tepki topladığı biliniyor. Gelen tepkiler sonrası Xiaomi reklam gösterimini devre dışı bırakmayı sağlayan bir güncellemeyi yayınlayacağını açıkladı.

Samsung’un yapmış olduğu başvuruya gelecek olursak şu an için bunun bir talepten ibaret olduğunu söyleyebiliriz. Şirkette konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Kimi uzmanlar Samsung’un Çin pazarındaki düşüşü telafi etmek adına Uzak Doğu ülkelerine özel reklam gösterimi yapabileceğini tahmin ediyor. Başlaması muhtemel bir reklam gösterimi şüphesiz şirkete yeni gelir kapıları aralayacaktır. Ancak kullanıcı kaybı ihtimaline karşı şirketin stratejisini doğru belirlemesi gerekiyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum