Yatırım yapmaya başla!

Oscar Ödüllü Oyuncu Cannes Protestoları ve Weinstein Skandalıyla İlgili Konuştu!

Cannes Film Festivali, kadınların protestolarıyla ses getirmeye devam ederken Oscar adaylığı bulunan ünlü oyuncu Salma Hayek, varılan noktanın büyük bir adım olduğunu söyledi. İşte detaylar...
Oscar Ödüllü Oyuncu Cannes Protestoları ve Weinstein Skandalıyla İlgili Konuştu!

71. Cannes Film Festivali, ünlü kadınların sektördeki ayrımcılık ve eşitsizliği vurgulamak için yaptığı eylemlerle konuşulmaya devam ederken Salma Hayek de açıklamalarıyla gündemde yer etti. Harvey Weinstein skandalının patlak vermesini sağlayan iki isimden biri olan Hayek, Variety’e verdiği konuşmada çarpıcı şeyler söyledi.

75. Altın Küre Ödülleri’ne damgasını vuran #MeToo hareketinde de baş isimlerden olan Hayek, Cannes Film Festivali’nde de eşitsizliğe karşı direnenler arasında yer aldı. Ve Cate Blanchett’in öncülük ettiği protestoda en dikkat çekici ünlülerden biri olan Hayek, açıklamalarıyla da manşetlerde yer etti.

Ünlü oyuncu Pazar günü verdiği röportajda, Harvey Weinstein’ın tacizine uğramış kadınların sayısını öğrendiğinde şok olduğunu belirtti.

Salma Hayek Cannes Protestoları ve Weinstein Skandalıyla İlgili Konuştu!Me Too hareketinin gücünden ve Cannes halısında 81 kadına katılmanın kendisine yaşattığı anlamlı deneyimden bahseden Hayek, son aylarda meydana gelen olayların noktanın büyük bir adım olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıl açık bir mektupla Weinstein’ın tacizine uğradığını açıklayan Salma Hayek, onun yalnızca kendisinin ve Lupita Nyong’o’nun suçlamalarına yanıt verdiğini vurguladı.

Weinstein’ın böyle davranmasının nedenini ise onun beyaz olmayan kadınların daha az inandırıcı olacaklarını düşünmesine bağladı.

Salma Hayek Cannes Protestolarına Dikkat ÇektiAyrıca Hayek düşüncesini “umuyorum ki bu skandal ve Me Too hareketi, erkeklere hem film endüstrisindeki hem de toplumdaki rollerini yeniden düşündürecek” sözleriyle açıkladı. Diğer taraftan; sinema sektöründen 82 kadının organize ettiği “Haydi Tırmanalım” protestosuna da her şeyiyle destek verdiğini açıkladı.

Tüm dünyada ses getiren protestoda, 82 kadın bir araya gelmiş ve Grand Lumiere Tiyatrosu’nun merdivenlerini sessizce çıkarak protesto eylemi yapmışlardı. Bu protestoda, 71 yıllık sinema tarihinde 82 kadın sinemacının filmine karşılık 1866 erkek sinemacının filminin gösterilmesinin üzeri çizildi. Protesto bildirisini okuyan Agnes Varda’nın yanında eyleme Kristen Stewart, Jane Fonda, Salma Hayek, Ava DuVernay ve jüri başkanı Cate Blanchett gibi isimler de katıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sinema kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum