Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’dan ABD’ye Mesaj: Güçlü Bir Yanıt Verilecek

ABD’nin Salı günü açıkladığı yaptırımlar üzerine Rusya’dan cevap geldi. Açıklama tansiyonun daha yükselmesini sağlayacak nitelikte.
Rusya’dan ABD’ye Mesaj: Güçlü Bir Yanıt Verilecek
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD’nin dün açıkladığı yaptırımlara karşı yeni paylaşımda bulundu. Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgide, ABD yönetiminin Rusya’ya yönelik üst üste 101’inci yaptırım paketini açıkladığı söylendi.

Söz konusu yaptırım paketinin Rusya’nın rotasını değiştirmeye yönelik süregelen girişimleriyle paralellik gösterdiği belirtildi.

Açıklamada, “Yıllar boyunca ekonomimizin gelişmesini engellemek için gösterilen beyhude çabalara rağmen ABD refleks olarak yeniden kendi çıkarları için etkisiz ve verimsiz yöntemlere başvuruyor. Rusya, tüm yaptırım maliyetleriyle birlikte kendisine verilen zararı en aza indirebileceğini kanıtladı. Kaldı ki yaptırım baskısı, çıkarlarımızı sağlam bir şekilde savunma kararlılığımızı etkileyemez.” ifadesine yer verildi.

Amerika’nın tek kutuplu bir dünya klişelerinin tutsağı olduğu, kendi dünya düzeni kurallarını herkese dayatabileceğine dair yanlış bir inanca sahip olduğu söylendi.

Rusya’nın ABD’ye karşılık vereceği belirtilerek, saygı ve eşitlik ile çıkarların gözetilmesi gerektiği ve bu hususta diplomasiye açık oldukları aktarıldı.

“Hiç şüphe olmasın ki, yaptırımlara paralel olmasa da ABD tarafının hissedeceği şekilde ölçülü ve güçlü bir yanıt verilecek.” ifadesi kullanılarak, krizin daha da tırmanacağının işareti verildi.

Rusya’nın Donbass Bölgesi’ndeki Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Luhansk Halk Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıması üzerine, dün ABD Başkanı Joe Biden; bankaları ve bazı zengin aileleri hedef alan yaptırım açıklayarak, daha büyüklerinin gelebileceğini söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu