Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Parlamentosu Kripto Para Konusunda Tarafını Belirledi

Rusya Parlamentosu tarafından oluşturulan çalışma grubu, kripto paraların düzenlenmesi gerektiğini savunuyor. Ayrıntılar haberde…
Rusya Parlamentosu Kripto Para Konusunda Tarafını Belirledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya’da kripto varlıkların düzenlenmesine dair tartışmalar devam ediyor. Rusya Merkez Bankası (CBR) ile ülkenin Maliye Bakanlığı geçtiğimiz dönemde kripto varlıkların nasıl düzenleneceğine dair fikir ayrılığına düşmüştü.

Parlamento tarafından oluşturulan çalışma grubu, kripto varlıkların yasaklamak yerine düzenlenmesi gerektiğini düşünüyor.

Çalışma grubu, kriptonun ülkede benimsenmesiyle ilgili riskleri azaltmak için en etkili yaklaşım olarak dijital varlık endüstrisinin şeffaf bir şekilde düzenlenmesi çağrısında bulundu.

Parlamento Düzenleme İstiyor

Çalışma grubundaki katılımcılar, Rusya’daki dijital varlık düzenlemesinin kripto para birimi işlemlerini kontrol etme mekanizmalarını gerektirdiği sonucuna vardılar. Bu tür mekanizmalar pek çok ülke bulunuyor. Ancak bu mekanizmaların hangi yargı yetkilerine girdiğine dair net bir bilgi bulunmuyor.

Oturumdan çıkan baskın görüş, bazı teknik çekincelerle birlikte Maliye Bakanlığı’nın düzenlemeye yaklaşımının desteklenmesi şeklinde oldu.

Uzmanlar, Maliye Bakanlığı’nı, kurumsal olmayan madencilik, geleneksel bankaların rolü, müşterini tanı (KYC) prosedürleri ve yasadışı kripto kullanımları ile ilgili hareket etmeye davet etti.

Rusya’da merkez bankası ile Maliye Bakanlığı, kripto varlıklar konusunda zıt konumda yer alıyor. Ülkenin merkez bankası, kripto paraların yasaklanması gerektiğini savunuyor. Maliye Bakanlığı ise geçtiğimiz günlerde düzenleme çalışmalarını resmen başlatmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%