Yatırım yapmaya başla!

Rusya Ulusal Güvenlik Kapsamında Ülkede İnterneti Kesmeyi Deneyecek

Dünyanın en güçlü ülkelerinden Rusya, bir saldırı olasılığına karşılık tüm ülkedeki internet bağlantısını kesme denemesi gerçekleştirecek.
Rusya Ulusal Güvenlik Kapsamında Ülkede İnterneti Kesmeyi Deneyecek

Dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Rusya, askeri alanda olduğu kadar teknolojik alanda da faal olan bir ülke. Ülke yapmış olduğu çalışmalar ile kendisine gerçekleştirilmesi muhtemel tüm saldırıları bertaraf etmek için çeşitli araştırmalar ve testler gerçekleştiriyor. Ülke son olarak siber güvenliği sağlama adına ilginç bir deney yapmaya hazırlanıyor.

Yaşanması muhtemel bir saldırı anında ülke ulusal internet bağlantısını elinde tutmak istiyor. Aynı zamanda kendisine ait verileri yurt dışı kaynaklar ile paylaşılmasını engellemek istiyor. Rus yetkililer bu güvenliği sağlamak için ilginç bir deneye imza atmaya hazırlanıyor. Hazırlanan yasa taslağına göre Rusya, gelmesi muhtemel saldırılara karşın ülke genelinde interneti kesecek ve test çalışmaları gerçekleştirecek.

Ülke Genelinde İnternet Kesintisi Yapılacak

Ülke Genelinde İnternet Kesintisi Yapılacak

Parlamentoda tartışılan bir yasa tasarısına göre ülkede dışarıdan gelecek olası bir saldırıya karşın ulusal güvenliğin sağlanması adına internetin kesilmesi planlanıyor. Bunun için ülke genelinde internetin kesilmesi simule edilecek. Yapılacak olan deney ile geri bildirim toplanması ve yapılması gereken değişikliklerin tespit edilmesi amaçlanıyor.

Rus haber ajansı RBK tarafından aktarılan bilgilere göre ülkenin internet servis sağlayıcıları, yasal hale gelmesi muhtemel tasarı ile ilgili gerekli altyapının olup olmadığını denemek için internet kesintisi sağlanacak. Ayrıca yapılacak olan kesinti ile beraber yasa tasarısında değiştirilmesi muhtemel konular yeniden gözden geçirilecek. Pek çok deney ve testin yapılacağı aşamada ülkedeki internetin tamamen kesilecek olması ne gibi sonuçlara yol açacağı merak ediliyor.

Dikkatleri üzerine toplayan ve yapılması muhtemel testin ne zaman uygulanacağı henüz açıklanmış değil. Ancak Dijital Ekonomi Ulusal programı olarak adlandırılan yasada değişiklik yapılması için son tarihin 1 Nisan 2019 olduğu biliniyor. Dolayısıyla söz konusu internet testinin Mart ayı içerisinde yapılması yüksek ihtimal dahilinde. Ülkedeki ulusal internet ağı global servis sağlayıcısı olan Roskomnazor tarafından kesilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum